Version 0.9.7.1 – Ne kemi një faqe të re

Gjëja e parë e parë, ne do të doja të falënderoj thellësisht Christopher nga LPK Studio – http://lpkstudio.com/ për dizajn të ri të faqes sonë të internetit, Kjo faqe e internetit e re është në fund deri në standardet e reja web e sotme dhe duhet të jetë i dukshëm në pajisjet tuaj celular.

Ne me të vërtetë gëzuar duke punuar me Christopher në këtë, dhe ai ishte tejet efikase, përgjegjshme dhe e dinte se çfarë kishim nevojë edhe para se të pyetur :)

Faqja e internetit e re është shoqëruar me një version të ri, asgjë e madhe këtu, por një mete pak kishin shkuar në rrugën e modës së vjetër.

 • Ju mund të përdorni përsëri + simbol brenda përkthimet
 • Në disa raste, Paragrafët e gjatë nuk ka marrë përkthimin e duhur automatik nga Google
 • Pastrimi përkthime të vjetra nuk ka të vërtetë punojnë në 0.9.7.0

Gëzojnë versionin e ri, dhe sigurohuni që ju të përmirësuar në këtë version e plotë, e saj të lirë.

 

Version 0.9.7.0 – Fixes dhe përmban të gjithë rreth, dhe SuperProxy alfa

Versioni i ri është këtu!

Ju lutem përmirësuar! Ju lutem, Ju lutem përmirësuar! Ju lutemi me disa sheqer në krye.

Pse ju duhet të përmirësuar?

 • Ky version fixes mbështetjen Google prokurë, që do të thotë se automatizuar Google Përkthimi do të punojë përsëri.
 • Ky version përditëson format bazës së të dhënave, që do të thotë wordpress 4.2 është i mbështetur, dhe ju jeni duke pritur për të ruajtur ~ 40% të madhësisë aktuale tryezë
 • Ne fund kanë një variant fillestar të një redaktor përkthimit backend, ai do t'ju tregojë strings njerëz të vërtetë kanë përkthyera dhe të ju lejojnë të shpejt të shqyrtojë dhe të fshini ato.

Si duhet të përmirësuar?

Me disa fat, ju keni mundësi për të thjesht të përmirësuar në panelit të kontrollit tuaj wordpress. Është e rekomanduar që ju backup, pasi nuk ka asnjë mënyrë përsëri pas upgrade bazës së të dhënave ka përfunduar.

Çdo quirks, Çështjet, Problemet – the na kontaktoni formë është miku juaj.

Çfarë është kjo SuperProxy dhe pse duhet të ju mundësojë këtë?

SuperProxy është e re ynë “Get Quick pasur” skemë. hmm…

Në të vërtetë, ne jemi duke përdorur nyjet fund për të lejuar kompanitë dhe individët të kenë qasje të shpërndarë në internet. Ne do të paguajnë për këtë trafik, kështu që nëse keni blerë një shërbim hosting dhe ju keni ton e transferimit të të dhënave që ju nuk jeni duke përdorur, ne do të really appreciate që ju mundësojnë këtë funksion, ai do të na mbështesin dhe ndoshta do të jetë me vlerë ndërsa tuaj. Ne do të publikojë më shumë detaje në lidhje me këtë si ato bëhen të disponueshme.

Dhe – me pjesën tjetër të changelog:

 • Woo fixes integrimit
 • Hendek kodimin Base64 dhe për të zvogëluar madhësinë e faqeve përkthyeshme
 • Fixes widget bën flamuj të tregojë saktë kur sizing kuti të gabuar është përdorur
 • Largimi i progresit bar fund para, ajo është parë rrallë ose të përdoren dhe ka shkaktuar më shumë probleme se ajo ishte me vlerë
 • 3 Gjuhë të reja të mbështetura nga Bing
 • sq locale shortcode
 • shmangur përkthimin e jo tekstit / content JSON fixes çështje me disa plugins shkarko addon
 • Mbështetja e atribut placeholder, faleminderit Mark Serellis
 • Disa mbështetje për business directory plugin

Pra – Gëzojnë këtë version, dhe nuk do të jetë një i huaj, na tregoni se si ajo punon për ju.

Gëzuar vitin e ri 2015 – Çfarë është në dyqan?

Përshëndetje të gjithë,
Vetëm të kërkuar për të bërë një writeup shpejt e shpejt se çfarë tipare janë planifikuar për vitin e ardhshëm:

 1. Redaktor string backend – ky tipar është në lidhje 80% i plotë nga tani, kjo ju mundëson për të parë të strings futur në bazën e të dhënave dhe të kryejnë disa veprime në ato. Gjërat që tani janë shumë të vështirë të tilla si heqjen e të gjitha përkthimet nga një përkthyes i vetëm do të bëhet një punë e lehtë. Ky tipar pritet për të dalë në disa javë.
 2. Mbështetje për Widgets në directory Ngarkimet – Shkrimtarë widget porosi kanë qenë ankuar (dhe me të drejtë) për faktin se përmirësimi i detyron një reinstall e Widgets. Ideja themelore do të jetë për të lejuar disa fotografi të qëndrojnë atje dhe për të shmangur atë sherr. Kjo mund edhe të hapur mundësinë e një directory shkarkohen widget që do të na lejojë për të dhënë më shumë zgjedhje të Widgets pa ekzagjerimit file size plugin.
 3. Redaktor string frontend – kjo do të krijojë një ndërfaqe të strings në faqe, se ndërsa nuk janë “WYSIWYG” do të lejojë disa workflow më të mirë, kryesisht në lidhje me redaktimin strings meta dhe vargjet tjera të fshehura, me disa fat, përkthime Ajax do të jetë editable pas kësaj upgrade. Kjo do të marrë disa muaj për të ardhur.
 4. Mbështetje numëror sistem – ky tipar automatikisht do të përkthehet numrat nga sistemi numëror Evropian në arabisht dhe Hindi sistemet (dhe ndoshta anasjelltas). Nuk është një tipar kritike por një karakteristikë e bukur vjen së shpejti me një parser pranë jush.
 5. WP integrimi Menu – jo shumë të prirur të vërtetë për ta bërë këtë, mund të ndodhë, nuk mund.

Çdo koment dhe ide do të jenë të mirëpritur poshtë, në qoftë se ata e bëjnë kuptim ne do të shtoni ato në planin e punës tonë. Nëse jeni të vërtetë dëshironi të promovuar një tipar ju mund të sponsorizojë coding, na kontaktoni përmes formularit.

Gëzuar vitin e ri!

 

 

Version 0.9.6.0 – Më i gjatë i vonuar, lëshuar në ditën më të shkurtër të

Ky version shton dhjetë gjuhët e reja të Google Translate ka shtuar kohët e fundit. Lirimin e përqendruar në luftimin paralajmërimet dhe viruse që kanë crept në Transposh në vitin e fundit.

Dikush mund të pyes veten, në qoftë se software nuk ka ndryshuar, sa vjen e mete kanë crept në? Përgjigja për këtë është e thjeshtë, software nuk ekziston në një vakuum, gjërat ndryshojnë gjithë kohës, versione të reja të PHP shtuar paralajmërime të rrepta të cilat kanë shqetësuar disa përdorues, ka pasur njoftime të reja për komponent software wordpress dhe të tjera, si dhe të ndryshuar për plotfuqishëm Google përkthyer motor. Këto ndryshime të krijuar situata që Kodi aktual nuk ishte në gjendje për të trajtuar, por ne dëshirojmë ky version i ri do të jetë pak më i aftë për të bërë.

Sende të tjera të reja përfshin Yoast SEO integrimin Sitemaps (Ju duhet të patch atë, udhëzime janë në kodin tonë).
Një tipar i vogël për të hequr përkthime padobishme auto (ku Translations ishin të barabartë me vargjet origjinale, që ndodh kur disa vende u bllokuar nga Google)
më shumë sende, skedari readme.txt është miku juaj.

Duke shpresuar për të marrë gjërat më deri në shpejtësinë dhe kodrina :)

Gëzojnë.

Version 0.9.5 – Upgrade humbur

Version 0.9.5 u lirua jo shumë kohë më parë, dhe versionin e plotë 0.9.5.1 u lirua edhe. Ju mund të pyesni veten, Unë jam duke kërkuar për përditësime në pult, për çastin tim wordpress dhe unë nuk shoh ndonjë gjë, se si vjen?

Kjo është arsyeja e saktë 0.9.5 erdhi në jetë, ka pasur një bug kritike në lidhje me një ndryshim të bërë në zjarr upgrade nga WordPress 3.8 i cili bëri Transposh bllokojë të gjitha informatat më të reja (duke përfshirë edhe vet) nga pult.

Pra, çfarë duhet të bëni?

Në mënyrë për të përmirësuar në versionin e fundit të plotë, ka disa opsione:

 1. disable plugin aktuale Transposh, kontrolloni për informatat më, përditësim për versionin 0.9.5 nga wordpress.org, të aktivizuar plugin, shenjë “lejojë update për versionin e plotë” dhe të rinovuar përsëri
 2. fshini versionin tuaj të tanishme të plugin dhe instaluar versionin nga wordpress.org dhe ndjekin procedurën e freskimit
 3. me dorë të shkarkoni versionin më të fundit dhe të vetëm të zëvendësojë fotografi në serverin tuaj.

Ne jemi me të vërtetë keq për këtë bezdi

Çfarë tjetër është e re?
Më shumë gjuhë janë shtuar në motor Google, ndryshimin numrin total të 82 Gjuhë të mbështetur!

Për se 0.9.4?
Kjo ishte një version i bukur, Çështjet fikse me mbështetjen Google prokurë, ne duhet të kemi shkruar një post të plotë në lidhje me të shumë, kështu 0.9.4, ju lutem pranoni falje tonë

Gëzojnë versionin e ri, dhe mos hezitoni të na informojë në lidhje me çdo çështje