Version 0.9.8.0 – Mirë se vini Yandex

Nuk është më shumë për botën se vetëm Google Translate, ka edhe më shumë në botë se vetëm Bing Translate, me sa duket e ~ 150 milionë rusë jemi gjithashtu duke bërë gjëra të mëdha, me Yandex, motor kërkimi më popullor në Rusi.

Yandex mbështet shumë gjuhë dhe prodhon rezultate të ndryshme se sa motorët e tjera, ajo gjithashtu është e specializuar në gjuhët që fliten brenda Rusisë si Bashkir, Kirgiz dhe Tatarisht. Të cilat ne kemi qenë tani në gjendje për të shtuar në listën e gjuhëve, duke e bërë numrin e përgjithshëm të gjuhëve të auto-përkthyer mbështetur në një dajak 95!

Shtimi i Yandex gjithashtu nxiti ndryshuar në mënyrën se si ne të vendosë përkthimet auto, kështu që tani është e mundur për të vendosur preferencat e motorit përkthimit që ju do të dëshironi të përdorni.

Ne gjithashtu kishte shumë (dhe ne do të thotë SHUME) Fixed bugs në këtë version, log ndryshimi do t'ju japë një shije të mirë për këtë:

 • Mbështetja Yandex translator shtuar
 • Shtuar mundësi për të zgjedhur përkthyes preferuar urdhërojë nëpërmjet drag and drop
 • Fix bug kritike në postin përkthyer dhe të përkthyer mbi të publikojë
 • Fixes në UI përzgjedhjes gjuhë (Emrat e gjuhës gjatë)
 • Fix dialog përkthim nuk ngarkimit në klik parë
 • Asnjë vë në dukje më të gjatë çelësat Google jashtë
 • Fix përkthimet pastër automatike në Utils tab
 • Mbështetje Bashkir, Kyrghiz dhe Tatar në sajë të Yandex – Tani mbështetjen 95 Gjuhë!
 • Swahili mbështetje Shtuar në Bing
 • Ora reduktuar presin midis postime në përkthejnë të gjitha për 2 sekonda
 • Fix shortcodes kur i dhënë një <p> etiketë
 • New ikonë Google
 • Fix WP_Widget amortizimit thirrje për WordPress 4.3
 • Fix Minor për integrimin e kërkimit BuddyPress
 • Fix disa raste kur https URLs nuk do të rishkruhet
 • Fix rishkruaj mbështetje për tri gjuhë letër (aktualisht vetëm CEB)

Gëzojnë këtë version!

Komente

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *