Version 0.9.5 – Upgrade humbur

Version 0.9.5 u lirua jo shumë kohë më parë, dhe versionin e plotë 0.9.5.1 u lirua edhe. Ju mund të pyesni veten, Unë jam duke kërkuar për përditësime në pult, për çastin tim wordpress dhe unë nuk shoh ndonjë gjë, se si vjen?

Kjo është arsyeja e saktë 0.9.5 erdhi në jetë, ka pasur një bug kritike në lidhje me një ndryshim të bërë në zjarr upgrade nga WordPress 3.8 i cili bëri Transposh bllokojë të gjitha informatat më të reja (duke përfshirë edhe vet) nga pult.

Pra, çfarë duhet të bëni?

Në mënyrë për të përmirësuar në versionin e fundit të plotë, ka disa opsione:

 1. disable plugin aktuale Transposh, kontrolloni për informatat më, përditësim për versionin 0.9.5 nga wordpress.org, të aktivizuar plugin, shenjë “lejojë update për versionin e plotë” dhe të rinovuar përsëri
 2. fshini versionin tuaj të tanishme të plugin dhe instaluar versionin nga wordpress.org dhe ndjekin procedurën e freskimit
 3. me dorë të shkarkoni versionin më të fundit dhe të vetëm të zëvendësojë fotografi në serverin tuaj.

Ne jemi me të vërtetë keq për këtë bezdi

Çfarë tjetër është e re?
Më shumë gjuhë janë shtuar në motor Google, ndryshimin numrin total të 82 Gjuhë të mbështetur!

Për se 0.9.4?
Kjo ishte një version i bukur, Çështjet fikse me mbështetjen Google prokurë, ne duhet të kemi shkruar një post të plotë në lidhje me të shumë, kështu 0.9.4, ju lutem pranoni falje tonë

Gëzojnë versionin e ri, dhe mos hezitoni të na informojë në lidhje me çdo çështje

Komente

 1. thotë

  1 nuk punon për mua. Unë jam mbërthyer në 9.5 dhe nuk ka flamuj.

  Nëse unë fshini spinën në si në 2 Unë do të humbasin përkthimet e mia me porosi?

  Unë nuk e kuptoj se si për të zëvendësuar fotografi në serverin tim. Ju lutem shpjegoni

  • thotë

   1. Kontrolloni në qoftë se ofruesin tuaj hosting është bllokuar qasjen për disa arsye, por në përgjithësi kjo punon
   2. Nëse ju do të fshini plugin që ju nuk duhet të humbasë ndonjë përkthim, si ata që janë ruajtur brenda bazës së të dhënave tuaj wordpress,
   3. Zëvendësimi fotografi në serverin tuaj mund të bëhet nëpërmjet sftp, ose ndonjë metodë tjetër ofrues hosting ju ka dhënë, shpjeguar kjo është jashtë fushëveprimit të kësaj përgjigje

   Më i mirë,

 2. Jason thotë

  Pse nuk ju vetëm përfshijnë Transposh në repo kryesore në vend të gjithë kësaj çmendur hapa-to-install mut çdo herë një version i ri wordpress është lëshuar?

  • thotë

   Përshëndetje,

   Lexoni titullin postimi lamtumirë wordpress.org, the “i çmendur” hapa nuk janë atje për çdo version të ri wordpress, por kjo ndodh, në qoftë se unë kam për të zgjedhur unë do të marrë atë krejtësisht jashtë depo kryesor për shkak të këtij incidenti,

   Më i mirë,

 3. thotë

  Përshëndetje,
  Prej 0.9.4 Unë kam një problem me RSS feed tim. Shkronjat e mëdha në tags XML janë hequr. Pastaj ushqim ime nuk është e vlefshme më në validator W3.
  Për exemple lastBuildDate tag bëhet lastbuilddate. Sa më shpejt që i çaktivizuar plugin të gjitha kthehet për të “normal”

  Përsëri një falenderim i madh për atë punë të mahnitshme që keni bërë (dhe të bëjnë) me këtë plugin !
  Të fala

  • thotë

   Në rastin e dikujt kanë të njëjtën çështje, i përdorur majën në biletë #220 ku i përjashtuar / ushqim / dosje për të skanuar nga Transposh. Kam gjetur përsëri shkronjat e mëdha e mia 😉

  • thotë

   Nëse jeni duke përdorur versionin e shkarkuar nga wordpress.org, ajo është në krye të faqes settings, nëse jeni duke përdorur versionin e plotë, kjo nuk do të shfaqet.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *