Version 0.9.3 – Ku ka flamuj tim të shkojë?

Ata nuk shkojnë shumë larg, ju lutem shihni këtë video ose të lexoni udhëzimet më poshtë.

Çfarë duhet të bëni për të marrë ato përsëri?

Vetëm të përmirësuar në versionin e plotë duke përdorur udhëzimet e mëposhtme:

 • Të përmirësuar në versionin e fundit nga wordpress.org (e cila do të jetë e fundit, atje)
 • Kontrolloj “lejojë të përmirësuar në versionin e plotë” në settings
 • Kontrollo për përmirësimet dhe të kryejmë upgrade, kjo është e gjitha!

Çfarë ka të re në versionin 0.9.3:

 • Update do të punojë nga faqen tonë
 • Disa bug fixes
 • Aftësia për të hequr rel = Alternate që nuk është gjithmonë e dobishme
 • (0.9.3.1) Ne kemi lëshuar një version nën të inkorporojë të gjuhëve të reja të mbështetura nga Google, bërë akuzë tonë totale – 73! (Nëse dikush këtu flet Hmong, ju lutem na kontaktoni)

Ne shpresojmë që ju do të gëzojnë këtë version.

 

 

Komente

 1. chris thotë

  kjo do të punojë në qoftë se unë jam duke përdorur faqet e multi?

  Unë kam klikuar update në një nga faqet e, por ajo nuk është treguar deri në admin tim rrjetit?

  Faleminderit për ndihmën tuaj

 2. Kurt001 thotë

  Pra, pse Përditëso Unë vetëm e bëri, vrasin flamuj në vendin e parë?
  Unë nuk e merrni atë. Pse do të keni për të shkarkuar një plugin nga faqen tuaj te internetit tani, e cila është menduar për të punuar nga depo wordpress?
  Coudl ju përgjigjem se pse ju jeni duke i detyruar njerëzit në këtë?

  • thotë

   Mirë, Unë do të sugjeroja leximin këtë dhe postin e mëparshëm, Unë nuk jam i detyruar askënd që të bëjë asgjë, ju mund të instaloni çdo gjë që ju doni nga ku ndonjëherë doni.

  • thotë

   Mos u mërzit – zgjidhet vetëm ajo. Rezulton nga ju keni për të shkuar përsëri në widget aktuale dhe të zgjidhni opsionin e flamurit pas përditësimit. Faleminderit!

   • thotë

    thanks man, your replied helped me. Po, after updating, you have to go back to DASHBOARD>APPEARANCE>Widgets, then you will see many options for flags to display.

    thanks and love from Switzerland.

 3. cyrus thotë

  Hi Trent…
  të shkojnë prapa në widget aktuale??? Por, ku?
  Unë e kam instaluar versionin e fundit të Transposh Plugin…9.3!
  I ndjekur Video Ndihma… por unë nuk mund të gjeni se ku flamuri është opsion.
  Unë do të doja të përdorë flamujt vend tekst og(Emri i Gjuhës).
  Si mund të kam vendosur si default flamujt ? Ku është alternativë e drejtë për të vendosur??
  Thanks në advace – Ciro

   • Cyrus thotë

    Unë kam bërë atë! Por në faqen e konfigurimit të plugin nuk ka ndonjë mënyrë për të zgjedhur flamujt në vend të “Anglisht” – “rusisht” etj (emri i gjuhëve).
    Ku është butonin për të zgjedhur Flamujt?

    I përdorur wordpress3.5.1

    • thotë

     Kur ju zgjidhni një widget që ju mund të ndryshojë stilin e saj, kjo nuk është në opsionet plugin, por në pamjen specifik widget, në të njëjtin vend që ju mund të ndryshoni titullin e saj, etj.

 4. I sinqertë thotë

  I updated vetëm për WordPress 3.6 dhe ndërfaqe e përkthimit në ekran ka ndryshuar krejtësisht. Por gjëja më e keqe është se unë nuk mund të duket për të korrigjuar ndonjë tekst të tekstit që është përkthyer. Unë e bëri përditësimin Transposh për versionin e fundit dhe unë gjithashtu bëri “Lejoni të përmirësuar në versionin e plotë” i cili ka punuar i saktë. Ju lutem më lejoni të dinë se çfarë duhet të bëni për të marrë mbi punën e përkthimit ekran (me kutitë e portokalli dhe të gjelbër pak të klikoni mbi :). Faleminderit!

  • thotë

   Mendimi i parë do të jetë një konflikt jQueryUI, Unë sugjeroj duke kontrolluar konsol javascript për të parë nëse ky është rasti, dhe vendosur një refuzo version në tab avancuar.

 5. thotë

  Përshëndetje, Kam instaluar plugin dhe ajo works perfectly Transposh. Problemi vjen kur të shkoj në galeri dhe unë klikoni mbi një foto për të zgjeruar dhe dritaren që shfaqet lëvizni poshtë dhe çdo herë që unë të jap imazhin e ardhshëm është duke lëvizur më shumë, diçka shumë e vështirë dhe të pashije. Para instalimit Transposh fotot shfaqet në një dritare popup, por ajo nuk ka lëvizur nga dhoma për të lëvizur në foto tjetër. Unë mendoj se kjo do për disa papajtueshmërisë me Lightbox wp plugin 2. Si unë mund të zgjidhin këtë problem? Falënderim!

 6. Harish thotë

  Ekipi Hi,

  Unë jam në gjendje për të parë Flamurin edhe pas përditësimit Plugin për versionin më të fundit. Mund të ju ndihmojë mua për të rregulluar atë ..?
  Thanks in advance…

 7. Harish thotë

  Harish :
  Ekipi Hi,
  Unë jam në gjendje për të parë Flamurin edhe pas përditësimit Plugin për versionin më të fundit. Mund të ju ndihmojë mua për të rregulluar atë ..?
  Thanks in advance ...

  Kanë fiksuar atë.. Para Përditësimi I yxhym pa selektorin në widget.. Faleminderit Autorët… Plugin mbresëlënës… Faleminderit shume

 8. thotë

  Përshëndetje,
  Website ime është aktualisht në hebraisht (drejtë të gjuhës majtë) dhe unë do të doja të shtoni SHBA anglisht si edhe. Problemi është se pas kam shkarkuar plug në, Paneli i tërë ime wordpress kontrollit lëvizur nga hebraishte në anglisht, dhe gjithashtu faqen e internetit ndryshoi pamjen e saj (faqen e internetit të tërë u rreshtuar për të majtë). Kështu që unë me aftësi të kufizuara dhe panik spinën në. Unë jam i ri në wordpress dhe sinqerisht, nuk jam mjaft i sigurt se çfarë unë jam duke bërë kështu që unë u pyesin se çfarë janë mundësitë e mia? Unë pashë disa mësime ku gjuhët e shtuara ishin lënë të gjitha për ato të drejtë, dhe asgjë nuk ndodhi me ta…
  Ju lutem më ndihmoni! 🙂
  Ju faleminderit shumë që më parë,
  I tillë

  • thotë

   Çfarë ju po shohim është sepse Transposh po ndryshon locale sipas gjuhës,

   Për të rregulluar këtë, ju lutem vendosur Hebrew si gjuhë të prezgjedhur në Transposh ose çaktivizoni funksion të integrimit locale në settings,

   Mos harroni Cover Hitchhiker udhëzues.

  • thotë

   Moved larg, sepse unë nuk mund të besoj atë,

   Kurrë nuk kërkohet, ende nuk është e nevojshme, të zgjedhë-out vs. të zgjedhë-në (ose kod it out)

 9. thotë

  Përshëndetje përsëri, I shkroi disa ditë më parë, por unë kam ende për të përgjigjeni. Ju lutem, di ndokush se si unë mund të zgjidhin papajtueshmërinë që unë gjeneruar Transposh wp plugin me Lightbox2? Kur ju hapni një galeri foto hap një dritare dhe menjëherë zhduket, për të parë ju shkoni në fund të faqes. Kjo ndodh çdo herë që unë jap për të parë fotografinë pasardhësenext picture, lëviz gjithnjë e më poshtë. Çfarë po ndodh? Unë jam i ri në këtë dhe unë nuk mund të mendoj se çfarë mund të jetë gabim.
  Kjo ndodh vetëm për mua ka aktivizuar plugin Transposh, kur ju fik fotot duken të përkryer.
  Një pyetje tjetër që kam është se foto galeri nuk janë në anglisht dhe në katalanisht.
  Mori disa ditë me këtë dhe unë jam duke shkuar çmendur. Ju lutem, dikush më jep një dorë?
  Falënderim

 10. thotë

  Hi,
  I parë, ju falënderoj për punën e madhe që keni bërë për të krijuar këtë plugin.
  Kam një kërkesë të vogël : Si mund të shtoj në fillim të çdo postimi një fjali në gjuhën e përkthyer ?
  Unë do të doja të paralajmërojë lexuesit se teksti i mëposhtëm është përkthyer nga Google apo Bing ose ….
  Faleminderit !

 11. thotë

  Kam provuar përditësimin e plotë, si për udhëzimet tuaja. Por unë nuk mund të merrni update për të treguar deri në të gjitha. Kanë klikuar “Lejo përmirësimit të versionin e plotë” dhe shpëtoi, por asnjë Azhurimi showes up. Kanë 0.9.3 version. Provoi prerjet në dhe jashtë, ditët dhe orët e pritur. Klikuar mbi dhe off dhe kështu me radhë. Asnjë Azhurimi. Unë dua flamujt pune! Gjithashtu përkthimi no longer works duket…

  • thotë

   Hi,

   Nuk është një problem në wordpress 3.7, shkaktuar nga një ndryshim i përditësimit url që nuk është shkaktuar procesin e freskimit,
   Ka dy zgjidhje:
   1. një version i 0.9.4 do të lëshuara në wordpress.org e cila do të mundësojë ri-Update
   2. manualisht shkarkoni file nga këtu dhe të kryejnë update

   • thotë

    Në rregull. I ftohtë. Dhe thanks për të gjithë punën tuaj në këtë! Ndihmon aq shumë për të bërë më të lehtë për mua për të publikuar dhe për të tjerët për të kuptuar!

 12. Raphael thotë

  Unë u vonuar për të bërë upgrade për këtë version, sepse unë mendova se do të humb të gjitha flamujt apo mos qenë në gjendje për të zgjedhur më shumë gjuhë… Sa budalla isha! Si shumica e plugins përdoruesit, Unë besoj se ne vetëm dua të të marrë diçka të lirë dhe që gjithmonë punon. Dua Congrats Transposh për punën e madhe dhe për të bërë më të ndaluar dhe të mendojnë për një mënyrë për të dhënë atë një ditë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *