Version 0.9.0 – Gati, Konfigurimet, shkoj!

Mbi 12/12/12 (çfarë është një datë e bukur) në 20:12 (një kohë e përshtatshme). Ne kemi lëshuar version 0.9.0 e plugin tonë. Ky version përfshin një rishkruaj të madhe të cilësimet tona dhe faqe të administratës. Moving nga faqe të vetme shumë të gjatë me opsionet oh kaq shumë për një ndërfaqe skeda shkëlqyeshëm.
Ky version nuk është vetëm kozmetike, por ajo gjithashtu përfshinte dy tipare kryesore të aktivizuara nga skedë të re settings avancuar:
1. Përfshirja e debugging mbështetje: Tani ne do të jetë në gjendje të ju japin mbështetje më të mirë duke përdorur aftësinë plugin për të krijuar shkrimet, dhe të lejojë debugging Remote.
2. Rregullat avancuara parsing: Ky funksion ju lejon të ndryshojë mënyrën se tekstet janë duke thyer për përkthimin në faqen tuaj. Kjo lejon një ashpërim shumë finer dhe montim motor të veçantë rastin tuaj të përdorimit.

Megjithatë – lajmërohem, këto karakteristika, pse testuar dhe janë shënuar të përparuar dhe eksperimentale. Përdorin ato vetëm nëse ju e kuptoni se çfarë jeni duke bërë.

Ka aq shumë karakteristika të tjera dhe fixes bug të përfshira, se shumë prej tyre e meritojnë postin e tyre, por tani për tani, lejon të shkojnë mbi log ndryshim:
* Një i ri përzgjedhje Gjuha widget bazuar në select2 (Kuti shumë të bukur zgjidhni me flamuj)
* Added çelësat Ctrl për navigacion shpejtë e mëparshme / ardhshëm blloqeve (Përmirëson shpejtësinë e punuar me interface)
* Një alternativë e re që lejon për të rivendosur file i konfigurimit të defaults recommanded
* Css fixes për njëzet temë dymbëdhjetë
* Shmangni ngarkimin e subwidgets në faqet admin
* Dallimi në mes të gjuhëve hequr editable dhe të shikohet, tani një gjuhë mund të jetë aktiv ose të paaftë
* Përditësimi jQueriUI të 1.9.2 (jQuery tani duhet të jetë 1.6+)
* Ndreq z-index për stilin e vjetër dropdown (patch nga chemaz)
* Fixes bug me bashkim e thjeshtë dhe tradicionale kineze
* Fix bug parandalimin upgrade nga versionet e shumë të vjetra
* Shtypur njoftime kur Widgets janë krijuar direkt me funksionin tonë
* Shmangni rishkrimin URL në gjuhë të prezgjedhur, veshje shërbese kryera kryesisht
* Script ynë është i nevojshëm kur widget lejon vendosjen e gjuhë të prezgjedhur
* Zgjidhur përfundimisht problemin me MSN përkthyer dhe CR / LF

Në ditët pas lëshimit fillestar, tre mete janë zbuluar dhe fikse, nëse thjeshtë diçka nuk është duke punuar, të sigurt për të rifreskoni dosjet tuaja.

Gëzojnë këtë version!

Komente

 1. Tim thotë

  Hi,

  Para së gjithash do të doja të vlerësojmë punën tuaj të pabesueshme, punë të mirë !!!

  Unë jam duke luftuar për të përdorur Transposh me organizim të ri Bing përkthyes i cili ka tani qasje të re për përdorimin e ID të klientit dhe clientsecret kyçe .

  Në Transposh ajo kërkoni për Bing API vetme , megjithatë unë ishte duke pritur 2 Fushat për secilin cliendID dhe ClientSecret

  Unë mund të jetë i gabuar në qasjen por studimi im deri tani ka të çojë mua në këtë përfundim… Kërkojnë ndihmën tuaj dhe udhëzime nëse është e mundur.
  Thak you for reading my issue 🙂

  • thotë

   Hi,

   Unë pajtohem me përmbajtjen e komenteve tuaja, por unë do t'ju them se çfarë është situata dhe pse unë nuk jam duke bërë asgjë në lidhje me të
   1. Aktuale zgjidhje kyçe lirë punon bukur
   2. Çelësi i vjetër punon për këdo që ka të tillë kyç një
   3. Çelësi i ri kërkon një metodë të re të bashkëveprojmë me një çelës temp (10 minuta Jeta) i cili është mjaft i bezdisshëm

   Pra, në qoftë se unë do të rregullojmë atë, Unë do të duhet të bëjë tonë të punës dhe testimin, duke dëmtuar përdoruesit me çelësat e tanishme.

   Kur do ta bëni këtë? Ndoshta vetëm nëse zgjidhja e parë fillon të dështojë pa fat, ose unë gjej veten me shumë kohë të lirë (not very likely 🙂 )

   Unë shpresoj se kjo ndihmon (ose të paktën shpjegon atë)

 2. thotë

  Ofer, faleminderit për punën tuaj në këtë plugin.
  Si zakonisht me përditësime, ekziston një nevojë për të shkuar në parse.php dhe të ndryshojë disa nga cilësimet. Këtë herë nuk ka rëndësi se si kam ndryshuar cilësimet për pushimet e pikësimit dhe pushimet numër, Përkthimet e mia të mëparshme për këtë faqe interneti gjithë janë të humbur. Unë e di se ata nuk janë të humbur, vetëm befas nuk dukshme. Çfarë ka ndodhur me parser dhe si mund ta gjej frazat e mia të përkthyera për të ngarkuar përsëri?
  Faleminderit
  Marty

  • thotë

   Përshëndetje Marty,

   Këto ndryshime në parser.php u emigruar në tab avancuar në settings, so you won’t have to do that manually any more 🙂

   Paç fat!

 3. thotë

  përshëndetje ofer.

  Unë do të doja të ju falënderoj shumë për Transposh tuaj. ajo bëri ndonjë website ose blog lehtë të përsëritet në botë, edhe ata janë vetëm newbie si unë. Unë kam aplikuar Transposh 0.9.0 plugins në widget sidebar tim, dhe kjo është puna.

  por, Unë kam nevojë për diçka më shumë nga ju, ju lutem. vetëm për info tuaj, faqen time në shtëpi është zhurma pa sidebar natyrisht. 😀 kjo është arsyeja pse, vizitori im nuk mund të zgjedhin gjuhën e tyre direkt. Unë mendoj se kam nevojë për një kod të shkurtër. mund të më jepni mua ju lutem?

  falemnderit

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *