Version 0.8.4 – Përkthim profesional njeriut është këtu

Professional work
Puna profesionale
Less professional work
Më pak punë profesionale

Ne jemi shumë krenar për të paraqitur këtë lirimin e plugin tonë.

Ky version, Përveç përmirësimeve normale dhe bug fixes, fund integron përkthimin profesional të njeriut me një integrim me bazë OneHourTranslation.com Shërbimi profesionale të përkthimit.


Mënyra punon kjo është vijim:

 • Shko tek OneHourTranslaion.com dhe për të krijuar një llogari
 • Përdorni detajet e llogarisë krijuara dhe futur ato në faqen settings Transposh së
 • Kur përdorni ndërfaqen përkthimit, një admin (dhe vetëm një admin) do të shihni një “Një Translation Ore radhë” buton
 • Shtypur këtë buton do të shtojë shprehjen në një radhë, një tjetër kliko do dequeue pika
 • 10 minuta pas frazës së fundit është shtuar një projekt i përkthimit do të gjenerohet në një përkthim orë
 • T'i jepte një orë (ose më pak nga përvoja jonë) dhe përkthimet do të shfaqet në faqen tuaj
 • Gjithkush është i lumtur dhe ju në të vërtetë mbështesin projektin Transposh (Verë!)

Kjo është mjaft e re, kështu që nëse Murphy greva, vetëm na kontaktoni dhe ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të bërë gjëra të punës.

Tani, për pjesën tjetër të këtij njoftimi:

 • Flamuri fikse prej Suahilisht në Tanzani siç vuri në dukje nga Ed Jordan
 • Shumë fixes për backup shërbim
 • Fix për një bug parser kur ka përkthyer në gjuhë të prezgjedhur pas një element të zgjedhur
 • XSS fikse raportuara nga Infern0_ (falenderim të madh!)
 • Për programuesit: Shtuar një funksion globale të kthehen në gjuhën e tanishme “transposh_get_current_language()
 • Duket si Libi ka një flamur të ri shumë
 • ID fikse widget përmbajnë një backslash në mënyrë që ne do të kalojë validation W3C
 • Përditësuar jQueryUI të 1.8.23 për të shmangur konfliktin me jQuery 1.8 përdoret nga disa tema
 • Portugalisht (Brazil) përkthim nga Junior Amilton

Operatorët tanë janë duke pritur për komentin tuaj, nëse ju merrni një sinjal të zënë, provoni përsëri na kontaktuar!

PS. Ky është versioni i parë që kanë kaluar 1,000 Shkarkime të Përditshme, ne jemi të përulur.

Komente

 1. thotë

  Hi,

  I upgraded kohët e fundit për 0.8.4 dhe u përball me një çështje me faqe Photoshelter. Flamuri së icon nuk do të tregojë saktë. Këtu është një shembull i faqes së me çështje (në fund të faqes); http://digiart.photoshelter.com/gallery-list

  dhe këtu është një faqe ku ajo tregon saktë; http://digiart.no/

  fala Kay-Mosha

  PS! Unë u përpoq për të dërguar një mesazh duke përdorur formularin e asistencës, por ajo dështoi për të dërguar.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *