Version 0.8.1 – Kjo nuk është një bug! kjo është një tipar!

Gjuetia mete me teknologji të përparuar

Në Transposh ne krenohemi në tonë standardet e larta kodim, kjo do të thotë se ne nuk kemi bugs në software tonë. Po, ju keni dëgjuar këtë të drejtë, zero mete gjet. Megjithatë – ka një problem të vogël, njerëzit e tjerë nuk janë si ne dhe ata në fakt nuk kanë të mete në kodet e tyre. Pra, nëse keni instaluar Transposh dhe diçka nuk po punon si duhet, nuk është ndoshta një bug në WordPress, ose një bug në temë që ju jeni duke përdorur, ose të një konflikti me një tjetër plugin, ose jQuery bërë disa rrëmujë, apo ju jeni ende duke përdorur Internet Explorer 2 ose kjo është diçka në lidhje me nënën tuaj, ose nëna e saj, apo gjyshen e saj, ose qeliza e parë që ishte krijuar ndonjëherë. Kjo nuk është na! kurrë ndonjëherë!

Nëse diçka nuk është duke punuar dhe ju raport për ne, ne menjëherë gjejnë dikë tjetër për të fajësuar, dhe nganjëherë, kur në humor të mirë, kodi ne fakt diçka për të shmangur ata njerëz të tjerë mete.

Ky version është një nga ato liron, i vetmi funksion i ri është aftësia për të vendosur gjuhën koment në ndërfaqe e menaxhimit (në qoftë se dikush postuar në Spanjisht ndërsa në të vërtetë duke shfletuar faqen tuaj në anglisht ose zëvendëspresident varg) .

Pjesa tjetër e këtij njoftimi është:

 • Aktivizo jetojnë njeriut backup përkthime nga default
 • Listat e gjuhëve që përdoren në Java janë të fiksuara dhe më i lexueshëm
 • Ngarkimit të përmirësuar për javascripts backend
 • Mbështetja e , simbol në analizë gramatikore (Nuk e tij një presje, me të vërtetë!)
 • Rivendoste kore mbështetje në AJAX tonë (Kryqi Origjina Ajax)
 • Mundohuni të bëni ngarkesa siguruar lazyloader në kontekstin e saktë
 • Fix llogaritjen e përkthimit madhësisë grumbull për të shmangur përkthime shumë të mëdha për Google
 • Fix kur dy jQueryUI versionet janë të përfshira, kryesisht për WordPress 3.2.x
 • Widget fikse për të hequr [Gjuhën] e cila ishte buggy siç u tha nga Philip Trauring
 • Fix thyer faqet për përdoruesit duke përdorur funksionin widget direkt
Ne shpresojmë që ju do të gëzojnë këtë version

Komente

 1. ShareLancer thotë

  Hi
  “Translate Të gjitha mesazhet” button është larguar nga paneli transposh cilësimet në WordPress 3.3!

  fix it ju lutem
  falënderim

   • thotë

    Faqe aq sa unë e di të përkthyera janë duke u indeksuar. Webmaster faqen Transposh e mjeteve të tregon një normë prej ~ 98% e faqeve të indeksuara, dhe kjo është me paraqitjen e një xml Sitemap cila përfshin të gjitha gjuhët. Ju mund të përmirësojë shanset tuaj e ka faqet e përkthyer duke përdorur widget flamuj, ose dorëzimin e një sitemap saktë, Google gjithashtu mund të përdorni tag rel shtuar për faqe, por kjo është më pak e sigurt.

    Paç fat

    • Yossawat thotë

     Kam gjetur vetëm përmbajtje anglisht në sitemap.xml (XML-Sitemap Gen 3.2.6) . Si të integrohen përmbajtje në gjuhën e shumta që “përkthyer të gjitha” në sitemap.xml?

     Faleminderit për plugin tuaj më të mirë 😀

 2. bukuroshe thotë

  Faleminderit për update. Si mund ta ndryshoj dropdown të ​​flamujve? Kjo nuk është në Pyetje tuaja. Cila php mund ta redaktoj?

 3. bukuroshe thotë

  Por im është inbedded në kokë time unë nuk e përdorni nëpërmjet Widgets si kjo e shkaktuar probleme para. Si mund ta ndryshoj për të flamujve në këtë rast? Faleminderit

 4. thotë

  Përshëndetje,
  Unë kam disa pyetje. Së pari, është e mundur që dikush të përkthyer faqet e mia me transposh. Unë do të thotë për një mik të saktë të përkthejnë / ndryshojë ato, por ende duke përdorur widget transposh?
  Së dyti, Unë jam duke pasur një çështje me FB mia si plugin kjo duket të jetë miratuar flamurin portugez nga transposh si tablo e mia në mur facebook njerëzve. A e dini asgjë për këtë, ose në qoftë se ka një mënyrë për të ndaluar atë ndodh?
  Faleminderit për kohën tuaj, është gjithmonë appreciated.

  • thotë

   Përshëndetje,

   Për çështjen e parë, ju gjithmonë mund të japin mikut tuaj një llogari në faqen tuaj me lejet translator, Unë besoj se kjo do të bëni atë që ju dëshironi.
   Lidhur me pikën e dytë, Unë nuk e di se plugin, kursin më të mirë të veprimit është që ju të krijoni një biletë për ne në serverin tonë të zhvillimit, dhe ne do të marrë pjesë në atë në kohë.

   Gëzuar festat

 5. thotë

  Hi, Unë kam të rëndë 404 Jo Found dhe paarritshme formën Google Web Master Tools, Nuk u gjet(24,206)‎, I pakapshëm(21,368)‎ . Ajo tregojnë çdo ditë. Tani visittor e mia dhe të rangut në Google rënie shumë e shumë.

  Ju lutemi të sugjerojnë më e nxehtë për të zgjidhur këtë problem. Dhe shumë faleminderit për ndihmën tuaj.

 6. thotë

  Hi, Unë vetëm dua të rinovuar problemin tim dhe fikse.
  1. I përdorur Google (XML) Sitemaps Generator 4.0b8 Beta, Kjo rritje page Indeksi shumë.
  2. I ndryshuar W3 Cache totale për Cache shpejta, që është përdorur për 3 vit. Cache të shpejtë të mirë se W3TC në afat të shpejtësisë dhe përkthyer më të shpejtë (se W3TC). Confirm nga Google Webmaster Tools – Zvarritje stats se kur i përdorin W3TC, Koha e kaluar shkarkoni një rritje page për 2000ms nga <200Znj, tani ajo zvogëluar kur i kaloi në Cache të shpejta. Për mua ky plugin të përshtatshme me Transposh.
  3. 404 nuk u gjet ende kanë problem të. Unë do të monitorojë 3-4 ditëve nëse nuk është reduktuar, unë do të ju pyes përsëri.
  Faleminderit.

 7. thotë

  Shërbimi juaj përkthimi është tërësisht qesharake. Ndoshta kjo është edhe më qesharake për përkthime nga anglisht në suedisht, sepse çdo suedez që është i interesuar në “përkthyer” faqet e do të dinë shumë më tepër në anglisht se sa tuaj “shërbim” di suedisht. Lexuesit do të qesh apo vrenjt, e vetmja gjë që ata nuk do të bëni është të kuptojnë.
  Të fala

  • thotë

   Përshëndetje Lars,

   Unë me të vërtetë nuk jam i sigurt pse kam miratuar këtë koment, kjo nuk ishte shumë pozitive as informative. Ajo që unë mund të them është se ju jeni me siguri mjaft të sakta, përkthimi automatik i prodhuar rezultate që janë të pasakta dhe ndonjëherë edhe një shaka, megjithatë kjo është arsyeja pse ekziston Transposh, kështu që ju mund të përdorni linkun e vogël redakto përkthimi nën widget që në fakt rregulluar atë dhe të bëjnë atë më të mirë, ai i sigurt rreh ruajtur dy kopjet e të njëjtën përmbajtje dhe është më mirë se përkthimi automatik.

   Por me të vërtetë, ju nuk duhet të përdorin atë…

   Paç fat

 8. thotë

  Përshëndetje, të parë të gjitha I love plugin tuaj!

  I dytë, Unë kam nevojë për pak ndihmë nëse është e mundur. Faqen time përfshin gjuhë të ndryshme dhe gjuhën time default është anglisht. Kur unë të kaloni në një gjuhë tjetër përveç anglishtes plugin rregullisht përkthejë çdo gjë. Problemi është se unë do të doja plugin për të përkthyer edhe në gjuhën e albumit (Anglisht) është vendosur, sepse në veprimtarinë e shtypit time buddy jo të gjitha shënimet janë të njëjtën gjuhë. Çdo gjë është duke punuar mirë në të gjitha gjuhët, por default. Unë shpresoj se isha i qartë, nëse jo ju mund të shikoni në web faqen time faceboooh.com.

  Faleminderit

  Ezio

  • Kuintë thotë

   Përshëndetje Ezio,

   Unë gjithashtu kanë të njëjtën çështje dhe kanë raportuar atë (dhe kanë qenë në komunikim me email ofer) më parë si dhe.

   Ndoshta në vijim do të ndihmojë ofer? Kam instaluar kohët e fundit wp-FB-AutoConnect, dhe nuk ka rëndësi se çfarë kam bërë, I mbajtur marrjen e një faqe që deklaruar, “Ju lutem mos hyni në këtë skenar të drejtpërdrejtë.” Nëpërmjet shumë të flokëve-duke tërhequr, Kam zbuluar se ka plugin fakt mua hyni në faqen time përmes FB llogarinë time; megjithatë, Unë nuk ishte duke u ridrejtuar për Homepage sitit tim. Zhvilluesi më siguroi se ai duhet të punojë.

   Pra, Unë fikur çdo plugin dhe filloi aktivizimin atyre një nga një. I vetmi që nuk ka lejuar wp-FB-AutoConnect të përfundojë siç ishte Transposh. Unë kalojë këtë zhvilluesi plugin FB cili tha se kjo nuk është hera e parë që ky është raportuar atij në lidhje me Transposh.

   Unë nuk jam trokitur Transposh. Unë mendoj se është një plugin tmerrshëm. Ashtu si ju, Unë kam nevojë dhe të vërtetë të, me të vërtetë duan që ajo të punojë për web faqen time BuddyPress. Shpresojmë se, kjo pak e informacionit do të ndihmojë.

   Faleminderit,

   Kuintë

   Wp 3.3.1; BP 1.5.3

   • thotë

    Hi Kuintit, faleminderit për komentin tuaj. Kam pasur pikërisht këtë problem keni pasur me wp-FB Connect auto dhe pas raportimit të zhvilluesi unë në fund përfundoi braktisja wp-FB dhe zëvendësuar atë me Social-Connect. Unë me të vërtetë do të doja të mbajtur transposh që unë e dua atë dhe unë shpresoj se dikush këtu mund të na japin një ndihmë të vogël.

    Faleminderit

    Ezio

 9. thotë

  Përshëndetje,

  Plotësisht presim se ju do të thoni se ky është një problem jashtë Transposh, por do ju lutem të paktën të kenë një vështrim në këtë linjë nga log tonë error? Ne kemi marrë një nga këto çdo sekondë.

  [09-Feb-2012 14:39:05] Warning PHP: Përpjekje për të caktojë pronë e jo-objekt në 656

  Faleminderit,
  Andrew

 10. John thotë

  I fshihet shumë artikuj nga ditarin tim.
  Kam menduar se përmasat e tabelave dhe Përkthim translationlog zvogëluar, por kjo nuk është.
  Unë mendoj se ka përkthime majtë në bazën e të dhënave padobishme.
  Nuk është një mënyrë për të eliminuar ato dhe për të zvogëluar bazën e të dhënave?
  P. S.: ky plugin është i madh!
  falënderim !

  • thotë

   Hi,

   Edhe pse unë nuk besoj se madhësia e bazës së të dhënave ka rëndësi shumë në mjediset hosting sotme, ajo mund të vërtetë të jetë i mençur për të bërë disa Pastrime në situatën tuaj, në faqen e përcaktimit të, Unë sugjeroj që ju të hiqni të gjitha përkthimet auto më i vjetër se 14 ditë, mos u shqetësoni shumë në qoftë se ju e humbni ndonjë përkthimi automatik duke u përdorur si ato duhet të rindërtohen gjithsesi.

   Paç fat

 11. thotë

  Miku im është redaktuar përkthimin si anonim. Ajo nuk është futur në baltëpritëse tim. Përkthimet janë aty kur unë jam regjistruar, por sa më shpejt që të hyni nga ata nuk janë atje. A ka ndonjë vendosjen apo kuti për të parë ku unë duhet të pranojnë apo t'i bëjë ata të jetojnë? Unë isha nën përshtypjen se dikush mund të modifikoni dhe të publikojë përkthime? Ndonjë këshillë do të jetë shumë e vlerësuar, si gjithmonë.
  Faleminderit

 12. thotë

  Unë kam aftësi të kufizuara TP_ENABLE_CACHE in constants.php (ndryshuar të rreme) dhe fshirë dokumentat e fshehtë të (cache wp super) por ende problemi mbetet. Duhet të shtoni transposh.js të agjentëve të refuzuara përdorues?

 13. thotë

  Unë kam dy çështje. I parë, I nënshkruar për API Translate Bing në Windows Azure Marketplace dhe kopjuar çelësin e llogarisë në fushën e API MSN kyç në Settings Transposh. I besonin se kjo do të bëjë të mundur që të përdorin përkthimin falas ofruar nga 2 milion karaktere. Megjithatë, asgjë nuk merr përkthyer. Kur unë klikoni “Perkthe gjitha Tani” button ajo vetëm pas pesë herë nga përpjekjet.

  Së dyti, dritare popup në të cilën unë manualisht redaktoni përkthimet duket se kanë një vlerë të ulët z-index. Menus dhe imazhet shfaqet në krye të saj, duke e bërë të vështirë për t'u përdorur. Tema unë jam duke përdorur është “Njëzet Njëmbëdhjetë 1.3”, e cila nuk duhet të jetë që ekzotik, duke marrë parasysh se ajo është zhvilluar nga ekipi WordPress.

  • thotë

   Hello Ka,

   Ju nuk e kanë kopjuar ndoshta kyç API për Bing saktë, dhe ju jeni duke marrë një AppID pavlefshme, gjithsesi – në shumicën e rasteve nuk është e nevojshme që të përdorin atë në të gjitha, vetëm ju mund të lënë bosh këtë fushë.

   Lidhur me z-index, I guess ju janë të sakta, dhe kjo do të jetë fikse në versionet e ardhshme

   • thotë

    I hyrë në kyç API, sepse kam menduar se ishte e nevojshme. Unë kam të njëjtin problem në qoftë se unë heq çelësin, me “Përkthimi i paplotë” dhe timeout pas pesë përpjekje, si me Google dhe Bing. Unë u përpoq reinstalling, hequr të gjitha përkthimet automatike, dhe duke klikuar gabime fix nga butonin mëparshëm versionet. Ende nuk ka shkuar. Unë kam qenë në drejtimin Transposh për një kohë të gjatë.

    Faleminderit për fiksimin e z-index në versionin e ardhshëm!

    • thotë

     Hi Lars,

     Google Translate nuk funksionon në faqen tuaj, sepse ju mungon mbështetjen curl bibliotekës në serverin tuaj, MSN në të vërtetë e bën punën, dhe unë shoh një të metë të vogël të ekspozuar në zgjedhjen e një motor parazgjedhje, ju keni dy mënyra për të rregulluar këtë tani – një – instaluar curl, dhe dy, Bing zgjidhni si shfletuesin tuaj parazgjedhje në parametrat faqen tuaj.

     Ju lutem mbani me postuar se si funksionon

 14. thotë

  Përshëndetje,

  Unë kam instaluar kete versionin e fundit të Transposh në web faqen time (www.duttotech.com) por gjuhët e përkthyera anglisht dhe italisht nuk janë indeksuar në google…

  nuk kam për të modifikuar disa vendosjen për këtë?

  falënderim

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *