Version 0.8.0 – Sulmi i TV

Kur lufta TV

E pra përpara afatit të paraqitur nga Google Translate API për të ndaluar të punës, ne kemi qenë së fundi në gjendje të hartojë këtë njoftim të ri. Kjo pasoi një periudhë të gjatë të problemeve që u prezantuan nga version më të vjetër, kryesisht për shkak të faktit se Google ka vendosur të paraqesin kufizime të përdorimit para afatit të tyre të cilat shkaktuan versionet e mëparshme mbështetjen e kërkesave për rritje në lartësi të reja. Ndryshimi Google gjithashtu shkaktoi një kufi API API përkthim në Bing, pasi përdoruesit kanë qenë kalimi motorët, e cila mbingarkuara Transposh kryesore e vështirë koduar API për Bing.

Megjithatë, ne mbijetuar kësaj periudhe për të siguruar ju me versionin tonë të fundit dhe më të mëdha. Ky version fixes këto probleme të siguruar një anashkalojë (Proxy për Google dhe çelësat temp për MSN) dhe ajo gjithashtu ju lejon të përdorni kyçe tuaj direkt (në sajë të Randy nga Qendra spyware ndihmë për të na dhënë me kryesore e tij për testim) i cili do të marrë përparësi mbi ato metoda të tjera. Ndërsa duke bërë këtë ne kemi qenë në gjendje për të përmirësuar ndjeshëm infrastrukturën e plugin, ndryshuar mënyrën thirrjet AJAX janë kryer në një metodë që është vendas në WordPress (e.g. nëse faqen tuaj admin punon, ai ndoshta duhet të punës si dhe). Ndërsa duke bërë që ne të ishim në gjendje për të reduktuar kodi javascript nevojë për backend duke lejuar të përkthyer të gjitha tipar për të punuar shumë më të shpejtë (dhe mbështetjen e shumë Apertium!).

Në këtë pikë kemi pasur një version të ngurta, e cila dukej si një gjë e mirë për lirimin e, por nuk ka, na u desh të ketë disa karakteristika të tjera në, kështu që ne më në fund vendosi të trajtojë çështjen e mbështetjes të shumta Widgets (dhe zgjedhja titullin shumë, urra!). Duket mjaft e drejtë përpara? por nuk ka, kjo shkaktoi një rishkruaj e madhe e infrastrukturës sonë widget si dhe. Aktualisht përmirësuar atë mjaft drastike me ndryshimin e mënyrës css është shtuar, dhe mënyra Widgets njoftuar serverat e ndryshimit në gjuhën (ne tani të shmangur një thirrje padobishme POST në server). Ndërsa me shkrim se ne ishim me fat të mjaftueshme për të pengohen me një çështje të PHP5.3 PHP5.2 papajtueshmërinë me një sërë problemesh të tjera që mbahen lirimin tonë të kthehet javën tjetër. Ne duam të falënderojmë shumë përdorues që kanë vënë me njoftime tonë beta dhe na ndihmoi të gjetur problemet që ishin fshehur nën shtresat e kodit dhe kompleksitetit.

Ne gjithashtu e mori këtë mundësi për të ndryshuar kushtet tona pak, nëse ju jeni të shfaqur reklama Google AdSense në faqet e përkthyer tuaj, ne do të marrim 1/1000 e asaj hapësirë ​​për t'u përdorur me kodin tonë Adsense, kështu që nëse Transposh është ndihmuar ju të gjenerojë të ardhura prej $ 10K ju do të jetë blerja e të na kafe! Pra, falë! Për të sqaruar gjërat pak, ne nuk do të krijojë hapësirë ​​shtesë ad në faqen tuaj, dhe ne nuk do të futur ndonjë reklama apo të ndryshojë paraqitjen tuaj, nëse nuk keni reklama, ne bëjmë asgjë. Nëse mendoni se kjo është kërkuar shumë, ju mund të thjesht fshini plugin tonë, fishkëllimë një melodi të butë, dhe të jetë në rrugën tuaj. Nëse doni një licencë tregtare, Ne nuk i shesin akoma, por ata ndoshta do të kushtojë më shumë.

Ndryshime të tjera në këtë version të përfshijë:

 • Shtuar Katalonje dhe mbështetje Hindi për Bing – flet për veten.
 • Dropdown widget përmirësuar css – ai në fakt duket shumë më mirë tani.
 • Mbështetje për Memcached – në qoftë se APC dhe arka të tjera u opcode shumë për ju, tani ju mund të përdorni memcached dhe kanë shumë e fun.
 • Më mirë 404 trajtimin e faqes (nuk krijojnë lidhje të reja për jo-ekzistuese faqe) – thotë servil Google do sherr faqen tuaj pak.
 • Fix caching on cloudsites Rackspace – ata kishin instaluar x-cache për cache opcode, por pa memorie përdorues, e cila shkaktoi një rritje në logfiles – fikse tash.
 • Fixes shumë më tepër të vogla – Ne mund të llogarisin ata, por ne nuk kemi gishtat e mjaftueshme.
 • Përkthime nga turkish Semih Yesilyurt.

Ne shpresojmë që ju do të gëzojnë këtë version, dhe si gjithmonë, duke pritur për komentet tuaja, ide, sugjerimet dhe flakë.

PS – Testuar në WordPress 3.3 beta4, vepra të mëdha.

Komente

 1. thotë

  Short thirrje Kodi widget transposh nuk funksionon dhe shkakton gabim fatal –

  – Gabim fatal: Thirrje për të transposh_plugin_widget papërcaktuar metodën:: transposh_widget () ne on line 407

  Si mund ta rregullojmë këtë? E gjithë faqja nuk punon pas përditësimit për shkak të këtij gabimi 🙁

  • thotë

   Hello Ka,

   Po, nje bug – ju lutemi të zëvendësojë 407 përputhje me:
   $GLOBALS['my_transposh_plugin']->widget->widget($args, $instance);
   dhe të provoni përsëri,

   Ajo mund gjithashtu të jetë i vlefshëm për të dini se ju mund të dërgoni një param tani përcaktuar pamjen e plugin brenda $instance variabël

   • thotë

    Faleminderit! Po ky është kodi debug! Por tani tregon listbox dhe unë dua të shfaqin flamurët. Si për ta bërë atë të gabuar në mënyrë që flamujt janë shfaqur.

    • thotë

     Që I guess ju jeni duke e quajtur atë si:
     transposh_widget();
     Ju duhet tani e quajti atë diçka si:
     transposh_widget(array(), array('title' => 'Translation', 'widget_file' => 'flags/tpw_flags.php'));

     • Mat thotë

      Hi unë jam ka të njëjtin problem. Ku mund ta gjetur 407 Shkarko kështu që unë mund të zëvendësojë atë me kodin e mësipërm, ju lutem debug? Faleminderit

     • thotë

      e saj në transposh_widget.php në dosjen wp plugin e, në qoftë se ju nuk mund të menaxhojë, përdorni na kontaktoni formë në këtë faqe dhe ne do t'ju dërgojmë një version të caktuar

     • asf thotë

      Faleminderit, por se si të ngarkesës CSS?
      I përdorur transposh_widget(grup(), grup("Titulli’ => "Përkthimi", 'widget_file’ => "Flamujt / tpw_flags.php '));
      Flamujt janë tani, megjithatë, nuk load tpw_flags.css.

     • thotë

      Po, kjo është një pjesë e ndërlikuar,

      Ka dy mënyra për të trajtuar këtë, një është se unë do të mendoj për ndonjë mënyrë për të korrigjuar atë (në errësirë) dhe të tjera është për të shtuar widget për një sidebar ju nuk jeni shfaqur i cili do të detyrojë shtimin e css.
      Ky kod ishte me të vërtetë mjaft e ndërlikuar, sepse tani css është shtuar (dhe agregate) për të gjitha Widgets aktive, dhe nuk ka asnjë mënyrë për të ditur me siguri që do të shfaq sidebars në cilën faqe, Widgets në mënyrë aktive janë konsideruar.
      një mënyrë alternative do të jenë për të detyruar shtimin e saktë CSS aktuale në vendin e saktë në ekzekutimin e faqes, që do të thotë duke shtuar një veprim të wp_print_scripts dhe për të cilën ekzekutimin e klasës widget add_transposh_widget_css … Unë mendoj se ky do të jetë shumë shumë punë, kështu do me mënyrën hackerish nuk është e tillë një ide e keqe.

      natën e mirë

  • thotë

   I parë, Unë do të qartësojë se ju aktualisht nuk keni nevojë për ndonjë çelësat dhe çdo gjë do të punojnë.
   Unë mund të them se mënyra më e mirë për të gjetur çelësat është që të përdorin një motor kërkimi për të gjetur ata, vetëm shikoni për “X përkthejnë API Key” ku X është emri i një tuaj të preferuar,
   Unë nuk jam postimi lidhje të drejtpërdrejtë, sepse:
   1. Ata vazhdimisht ndryshojnë URL e tyre, dhe nuk e mërzit për të rinovuar askujt, kështu që unë nuk dua të mashtrojë lexuesit e ardhshme
   2. Unë nuk jam duke u paguar për referuar atyre, as nuk mendoj se është e nevojshme që ju të bëni atë
   3. Unë jam duke qenë pak dembel 😉

   Paç fat

 2. Yann thotë

  Me të vërtetë shumë më të shpejtë, përgëzime.
  Megjithatë, Unë kam një problem për të krijuar një sitemap i cili do të shqyrtojë të gjitha gjuhët. A keni një zgjidhje për këtë problem?

  • thotë

   Nuk është një copë toke në dispozicion për Google Sitemaps plugin XML, dhe gjithashtu – Version 4 beta e nuk ka nevojë që Plugin patch. Ju mund të gjeni patch në faqen tonë trac

  • thotë

   Unë premtoj se do të ketë të mete të re në 0.8.1 😉 por seriozisht, ju mund të shkruani mua dhe unë do të ju dërgoj një version Patched, ose patch veten. Gjithashtu – shumica e përdoruesve nuk janë duke përdorur këtë funksion, të cilat gjithashtu mund të zëvendësohet duke vendosur një kopje në një sidebar widget dhe në vend të futur kodin widget direkt, futur sidebar…

 3. thotë

  Përshëndetje, para së gjithash thanks for plugin tuaj të mrekullueshme. I dytë, pas update e fundit unë jam i paaftë për të redaktuar përkthimin tim. Kur unë clich butonin redakto ndryshimeve në mënyrë të përkthyer, por unë nuk kam ndonjë dritare popup për të modifikuar. Mund të më ndihmoni?

  Faleminderit

 4. Mat thotë

  Hi atje. Unë e kam korrigjuar bug, por unë nuk mund të ndryshoni mbrapa dropdown për flamuj. A shtoni kodin në fund të widget.php ose një fotografi të ndryshme?

 5. thotë

  Hi guys,

  Unë jam mirënjohës për gjithë punën që keni vënë në lirimin e reja, duke marrë parasysh sa e vështirë e krizës API Google mund të ketë qenë për t'u marrë me në fillim. Well Done!

  Çfarë unë jam kurioz është se si mund ta sigurojë web faqen time është duke u shënuar në motorët e kërkimit ndërkombëtare, në gjuhën e shumta? Unë do të thotë, në sajë të transposh web faqen time tani është i lexueshëm në 3 Gjuhësh, por është se njëjtë sikur të ishte “priti” në gjuhë të thoe apo nuk kam nevojë për të bërë diçka (si çdo faqe cache ose të krijojnë një multisite?)

  Faleminderit për lirimin e reja, dhe API fix.

  Biciklete Red

  • thotë

   Përshëndetje Glenn

   Ju keni një problem në faqen tuaj të cilat nuk do të lejojë motorë kërkimi për të parë faqet tuaja, guess im është një çështje e bazës së të dhënave, por ajo ka nevojë për testimin e, na kontaktoni direkt për të punuar në fiksimin e këtij

 6. thotë

  Plugin e re thyen web faqen time pas instalimit të tij sot. Unë uroj që unë nuk e kishte modernizuar, sepse tërë vendi im është poshtë tani në qoftë se unë të mundësuar plugin 🙁

  • thotë

   Ju lutemi të provoni të ri-instalimit të plugin nga wordpress.org, një gjendje e vështirë për një thyerje për përdoruesit e funksionit widget ishte vendosur, Ju gjithashtu mund të na kontaktoni direkt dhe ne do të ndihmojnë

 7. thotë

  Nuk mund modifikoni tekstin me ver. 0.8, whats e gabuar?

  Në këtë faqe http://www.wcafeasia.com të keni të instaluar plugin por nuk mund të editojnë çdo teksti në të gjitha?

  Të ketë një tjetër vend me një version erlier që punon mirë, Unë kam settings usel njëjtë me këtë një (0.8), por nuk mund edit.

  Unë kam futur një API kyç nga Google (për shfletuesit)

  Kushdo që e di?

 8. thotë

  Ri-instaluar .80 version per instruksione, dhe vendi është ende 100% thyer në qoftë se unë të mundur plugin.

  Fjalë e kujdes – mos e instaloni këtë version, ajo mund të thyejnë faqen tuaj si ajo e bëri minave.

  I fshihet dosje plugin, Unzipped një kopje të freskët 0.80 dhe ende gjithë faqja e internetit shkon barku deri. Tregon asgjë – ajo do të bëhet një ekran të bardhë shfletues.

  • thotë

   Përshëndetje,

   Unë pajtohem, nuk instaluar ndonjë upgrade, çdo gjë mund të thyejnë, por në pikën tuaj, shikoni FAQ, kjo është ndoshta çështja e kujtesës kufi, por jo se ne e shohim një arsye pse duhet të jetë i lidhur me përmirësimin e.

   Tani, në qoftë se ju doni të merrni këtë çështje të zgjidhet, provoni na kontaktuar direkt, Ne zakonisht përpiqen të ndihmojnë. Ndonjëherë ne nuk

   Paç fat

 9. thotë

  Thumbs up djema!
  Plugin është duke luajtur përsosur se kurrë më parë!
  Disa gjëra për të sqaruar:
  1. Ju lutem mund të shpjegojë se si për të shtuar faqet e përkthyer në sitemap? (Unë nuk e merrni atë kur ju thuhet për atë në komentet e mëparshme).
  2. A është kjo në rregull me wp Super Cache?

  Faleminderit!

 10. thotë

  I parë, më lejoni të them, ju keni një plugin i madh. Unë jam në SHBA, duke punuar në një vend directory në Marok. Gjuha e albumit në vend është në frëngjisht. Në këtë faqe, Bizneset mund të shtoni një listë në dosjen (tipi standard pas) duke përdorur një gjuhë të ndryshme. Për shembull, nëse një biznes ishte për të shtuar një listë në anglisht, plugin do të përkthehet post (listë) në të gjitha gjuhët aktive, përveç Gjuha e albumit (sepse ai beson se është në frëngjisht?). Me fjalë të tjera, version anglisht dhe përkthimi frëngjisht në fakt janë të dy të njëjtin version në anglisht. Site pronarët duan të gjitha postimet e bëra për të shfaqur në Gjuha e albumit; dhe të jenë në dispozicion në secilën nga gjuhët aktive. A ka një shortcode për të përfunduar të gjithë në listë, kështu që do të shfaqin në Gjuha e albumit? (p.sh. [tp Translate ="en"]Përshëndetje[/tp] dhe ajo do të tregojë Bonjour. Ose, A ka ndonjë mënyrë tjetër për të arritur këtë?

  Flm
  Mashkull

 11. thotë

  Mirë, Unë nuk dëgjoj asgjë mbrapa. Megjithatë, Unë e kuptoj se si për të kryer atë që kam kërkuar të jetë në gjendje të bëjë. Thjesht përfundojë përmbajtjen në një tag div me një klasë të mylang.

  Gjithashtu, FWIW, për cilindo që kërkon me anë të komenteve për çdo informacion mbi atë se nëse kjo do të përkthehet plugin lloje porosi pas. Edhe pse plugin nuk e njeh llojet e porosi një temë e pas, ju mund të konvertohet plugin për të punuar me lloje të postoni porosi, mjaft shpejt. Ju duhet për të redaktuar dy fotografi. Ju duhet për të redaktuar on_ajax_tp_translate_all() funksionojnë në transposh_admin.php dhe on_admin_menu() funksion, në transposh_postpublish.php.

  Mashkull

 12. thotë

  Përshëndetje:
  Për herë të parë përdori këtë,Ndjenja është një e madhe plug-in。

  Por,Unë jam duke përjetuar një problem,
  Pas instalimit,Të gjitha faqet shfaq:
  Gabim 330 (neto::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED)

  Ajo që ne të zgjidhur 该 如 请问?

 13. Stacy & James thotë

  miliona falë Ofer për ndarjen projektin tuaj.

  Përveç përkthimit të drejtë ajo nuk pranon multi-gjuhën domains nëse më shumë se 1 Gjuha e parazgjedhur është përdorur në një domain.

  Faleminderit gjithashtu për ndihmë private për të problemeve të vogla që kishim.

  gjithë të mirat

 14. thotë

  Përshëndetje,Unë jam ende duke kërkuar për zgjidhje për problemet。

  Unë do të doja të kërkojë hapjen,do të shfaqet:
  “Ne nuk ishim në gjendje për të gjetur një të mbështetur në kujtesën caching engine, instalimi i një mund të përmirësojë performancën. Kontrollo Transposh Fakte”
  Më duhet të injorojë atë,Shi bërë kthimin e kërkuara 利 运 处理 它 才 以 顺 pranuar?

  ==========

  Tjetër,Unë aktualisht përdorin një adresë të caktuar është një mjedis tipi numerike,shembull:http://www.wukungfu.com/archives/123
  Dhe të vendosur Efekti neto i 这样 吗 会有?

  Shikoni përpara të shpejt të të përdorur ~ Faleminderit për ndihmën tuaj

  • thotë

   Hi,
   Të pyetjeve tuaja:
   1. Ju mund të injorohet këtë paralajmërim, ai vetëm i përket performancës, plugin do të punojë pa këtë
   2. Struktura permalink do të mbahen.

   Paç fat

 15. thotë

  Përshëndetje,

  Rreth Error:
  Gabim 330 (neto::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED)

  Pastaj kam mbyllur GZIP zgjidhur ^^。
  =====

  Tani u hap me sukses plug-in,
  Por unë nuk shoh në sidebar si ju mjet përkthimi,
  Si për të plug në sidebar e mia?

  Xie Xie 你,Ndjehem sukses të shpejtë!

  • thotë

   Hello Ka,

   Për të vënë plugin në sidebar, shkoni në menynë tuaj pamjen dhe terhiq widget transposh për sidebar, të zgjedhin stilin e widget që ju dëshironi dhe titullin dhe kjo është ajo

 16. thotë

  Ju faleminderit,në fund mund të tregojnë。

  Por,Pse duhet të zgjidhni një gjuhë tjetër (për shembull,:English),Po transliterimit nën sipërfaqen 却没 译 呢 faqe?

  Site ime:http://www.wukungfu.com

  Faleminderit për ndihmën ^ ^ e madhe

 17. thotë

  Më vjen keq!

  Unë vetëm kishte një sidebar plug-terhiq,
  Unë mund të përdorni kompjuterin tim të parë,
  Por për kompjuter tjetër duke përdorur Shique nuk e shohin。

  什么 这 是 për të?

  Më vjen keq,Multi-çështje 这么

 18. thotë

  Më vjen keq,A mund të ju lutem më ndihmoni të gjeni faqen time është problemi?

  对于 jQuery,I kam rregulluar pak。

  Aktualisht plugins aktivizuar,por Faqe、Artikull nuk është një përkthim i plotë,
  Ajo që ne të zgjidhur 该 如 请问?

  Xie Xie 你

 19. John thotë

  Unë do të doja të vazhdoni të përdorni plugin tuaj të madh, por kjo dërgon në server të mbingarkesës.
  I instaluar memcached dhe W3 Cache Totali (cache vetëm bazën e të dhënave aktivizuar), por rezultatet janë zhgënjyese.
  Nëse Transposh aktive në një blog që ka 7.000 Postimet, kjo vetëm është e mjaftueshme për të rrëzuar CPU.
  Ndonjë sugjerim?

  • thotë

   Cilat janë specs tuaj server serverin tim buxheti trajton 3 faqet e internetit të madhe me 20K mesazhe secili me transposh instaluar. Ndoshta provoni një proxy të kundërt si Nginx?

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *