Version 0.7.4 – Version elastik

By Peter Kaminski http://www.flickr.com/photos/peterkaminski/66876135/
Çdokush me mend se çfarë qëndron për pranverë?

Ky version vjen në pak vonë në orarin tonë. Por kjo tashmë e thyen vetëm tonë shkarko rekord ditë duke kaluar 500 shenjë.

Ky version edhe pse i vogël në natyrë ka disa Futjet më të mirë.

I parë, Gjuha e albumit të vendosur në Transposh tani refuzon atë që është e vendosur në konstante WP_LANG, kjo lejon një instalim MU WordPress në të cilat çdo vend mund të menaxhohen në një gjuhë tjetër më Backend. Një funksion i cili i gëzuar nga fundi i lejuar fëmija im të ketë blogun e tij personal në një gjuhë që ai mund të menaxhuar.

Ne kemi shtuar një shortcode tp që mundëson për të prodhimit gjuha e tanishme, Transposh, edhe pse kjo nuk mund të tingëllojë si shumë, Futjet më të vogël kjo lejon shfaqen imazhe të ndryshme për gjuhë të ndryshme, ju mund të lexoni për këtë këtu.

Një shtesë e një konstantet pak në kodin tonë parser, tani lejojë coders (nuk e përdoruesve) për të ndryshuar sjelljen tonë parser për të thyer frazat në chunks të mëdha, shih krye të parser.php tanë për dokumentacionin.

Më shumë ndryshime dhe bug crashing përfshijnë:

 • Iframes përfshirë faqet e brendshme tani do të përpiqemi për të përfshirë gjuhën e duhur
 • Fixed bug me përdorimin e vetëm =”dhe” parametër i shortcode TP i cili bëri zbulimet e gabuar e gjuhës burim më tej në analizë gramatikore
 • përkthimi gjermanisht Shtuar nga Beelens Jenny nga professionaltranslation.com

Gëzojnë këtë version, tregoni miqve tuaj për atë, mos i thoni asgjë armiqtë tuaj, konsultohen me avokatët tuaj, nëse ju vërtet doni të dhe mos harroni rëndësinë e familjes tuaj.

PS: Ne e dimë për protestë të planifikuar Google Translate API dhe plugin do të vazhdojnë të punojnë, Detajet do të zbulohen në versionet e ardhshme.

Komente

 1. thotë

  Version 0.74 has a bug when I updated my version 0.73 automatically through suftaculos, she became my site that was in Portuguese into English. How do I return to Portuguese?

 2. Nevojtore thotë

  Thanks for putting so much work into this! This probably isn’t the right place to ask but, do you have any plans to include a way to filter out entries that aren’t translated? e.g, if admins and editors are the only ones set to translate, they can see everything, but visitors would only see the finished translations? That would be awesome 😀

 3. Isak thotë

  Hi,

  Image translation is very important feature, it’s great that you developed it! Megjithatë, there is still no way of translating featured images, is there? Most slideshows use featured images, and all posts do, so it would be awesome if this could be managed somehow.

  • thotë

   The best idea is that you’ll create a ticket for us to do this on the trac site, this is not in our focus currently, but will probably be done in some future.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *