Version 0.7.2 – I treti po vjen

By Mariano Pernicone - http://www.flickr.com/photos/pernicleto/1120665998/
Gëzuar ditëlindjen e dytë për plugin

Ne kemi lëshuar vetëm version 0.7.2 me disa fixes bug dhe tre shtuar përkthime në plugin.

Dy vjet (dhe një ditë) kanë kaluar që nga version 0.0.1 u lirua dhe një vit që nga viti version 0.4.3 u lirua. Në këtë vit kemi pasur mbi 32,000 shkarkime në krahasim me 13,000 në vitin para se, dhe ne kemi më shumë karakteristika dhe pak më të rritur e produktit.

Ne kemi kërkuar të festuar këtë ditë me lirimin e shërbimit proxy, por për fat të keq kjo do të vonohet një grimë, megjithatë – dedikuar server 24GB RAM është deri në fund (hosting këtë faqe) dhe së shpejti do të jetë gati për gjëmim. Looking forward to idetë tuaja, sugjerime, fjalë të mira dhe çdo gjë që ju mund të dëshironi të hedhin në ne.

Ekipi Transposh.

Komente

 1. thotë

  Njësoj si çështje 0.7.1 nuk fikse kam përmendur në komentet:
  Që wp 3.1 lirimin e unë nuk jam më në gjendje për të redaktuar të përkthimit: si unë kontrolloni redakto checkbox për një gjuhë të (unë. dhe), Unë jam i ridrejtuar në default faqe (frëngjisht). Asgjë për të bërë në lidhje me këtë?

 2. thotë

  Hi. Unë kam disa ide, dhe unë shpresoj se ata do të jenë të dobishme për këtë sistem të madh. I parë, si i mund të shikoni në për qind të tekstit të përkthyera në temë? I dytë, Unë mendoj se të dobishme kanë statistika për përdoruesit “si është më mirë”, në profilin e përdoruesit çdo fushë me statistikat me fjalë të përkthyera nga ky përdorues + Widget “mirë e mirë”. Tretë, të jetë e mundur për administrator bllokohet çdo fjalë për të përkthyer, shembull i kanë tashmë të mirë të përkthehet për gjysmë tekst, por kushdo mund ta ndryshonin këtë) Unë e di shembuj të mirë për sistemin e collobrative përkthyer këtë translated.by dhe notabenoid.com

  Dhe në fund, e keni krijuar greates plugin për wordpres, ju falënderoj për këtë.

  PS. Po unë e di) nivelin tim anglisht shumë fillestar, por unë dua falenderoj me këtë koment.

  • thotë

   Faleminderit për idetë e

   Ju nuk mund të them % e përkthimit në një post akoma, por ju mund të thoni në nivelin faqe duke shikuar në Transposh meta përkthimit shton burimi i faqes, I know this is not very useful but we are working on that 😉

   fat i mirë

 3. thotë

  Desha të shtoj disa të merituar falënderim – Unë kam këtë plugin më shumë nga faqet e mia wordpress dhe kjo është duke sjellë njerëz nga e gjithë bota jo vetëm që flet anglisht, faleminderit për të bërë këtë shtojcë në mënyrë të mirë.
  Një pyetje pse, është e mundur për të krijuar përkthime në subdomains psh www (pikë) it.mysite se sa www (pikë) mysite.com / ajo ?
  Faleminderit perseri

 4. Schnibble thotë

  Doja të fillojë të ngjashme përkthim inline plugin për WordPress dhe unë isha duke shfletuar web për disa informata për teknologjinë e pas saj, kur më në fund zbarkoi në faqen tuaj.

  Plugin është e mahnitshme! Unë do të përpiqem të kontribuojë, kur unë kuptoj atë pak më të.

  Falënderim të madh për të bërë atë!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *