Gëzuar vitin e ri 2015 – Çfarë është në dyqan?

Përshëndetje të gjithë,
Vetëm të kërkuar për të bërë një writeup shpejt e shpejt se çfarë tipare janë planifikuar për vitin e ardhshëm:

 1. Redaktor string backend – ky tipar është në lidhje 80% i plotë nga tani, kjo ju mundëson për të parë të strings futur në bazën e të dhënave dhe të kryejnë disa veprime në ato. Gjërat që tani janë shumë të vështirë të tilla si heqjen e të gjitha përkthimet nga një përkthyes i vetëm do të bëhet një punë e lehtë. Ky tipar pritet për të dalë në disa javë.
 2. Mbështetje për Widgets në directory Ngarkimet – Shkrimtarë widget porosi kanë qenë ankuar (dhe me të drejtë) për faktin se përmirësimi i detyron një reinstall e Widgets. Ideja themelore do të jetë për të lejuar disa fotografi të qëndrojnë atje dhe për të shmangur atë sherr. Kjo mund edhe të hapur mundësinë e një directory shkarkohen widget që do të na lejojë për të dhënë më shumë zgjedhje të Widgets pa ekzagjerimit file size plugin.
 3. Redaktor string frontend – kjo do të krijojë një ndërfaqe të strings në faqe, se ndërsa nuk janë “WYSIWYG” do të lejojë disa workflow më të mirë, kryesisht në lidhje me redaktimin strings meta dhe vargjet tjera të fshehura, me disa fat, përkthime Ajax do të jetë editable pas kësaj upgrade. Kjo do të marrë disa muaj për të ardhur.
 4. Mbështetje numëror sistem – ky tipar automatikisht do të përkthehet numrat nga sistemi numëror Evropian në arabisht dhe Hindi sistemet (dhe ndoshta anasjelltas). Nuk është një tipar kritike por një karakteristikë e bukur vjen së shpejti me një parser pranë jush.
 5. WP integrimi Menu – jo shumë të prirur të vërtetë për ta bërë këtë, mund të ndodhë, nuk mund.

Çdo koment dhe ide do të jenë të mirëpritur poshtë, në qoftë se ata e bëjnë kuptim ne do të shtoni ato në planin e punës tonë. Nëse jeni të vërtetë dëshironi të promovuar një tipar ju mund të sponsorizojë coding, na kontaktoni përmes formularit.

Gëzuar vitin e ri!

 

 

Komente

 1. thotë

  Ju faleminderit shumë për punën tuaj të vështirë dhe për Plugin tuaj GREAT!
  Ju uroj një produktivitet më të madh në këtë New 2015 Vit!
  Dhe unë mendoj se shumica e të gjithë do të bien dakord me mua, do të doja të shihja më të reja oftener 😉
  Faleminderit perseri, dhe duke pritur për këtë karakteristika të awesome!

 2. thotë

  Kjo është hera e parë që unë shoh plugin tuaj – Unë duhet të jap Jer, ajo është mjaft mjeshtri! Unë kam punuar si përkthyes për shumë vite, dhe këtu jam unë duke punuar në – do të përpiqem të jap kontributin tim duke përmirësuar përkthimet daneze e faqes!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *