Mirupafshim wordpress.org

Mirupafshim wordpress.org
Pra, gjatë, ne ishim suckers… 🙁

Katër vjet pas shkuar në depo wordpress, dhe 189,795 shkarkime më vonë, Transposh do të lënë depo wordpress.org.

Me sa duket, e gjithë kjo kohë widget ynë të kishte një lidhje në faqen tonë, dhe edhe pse ajo ishte e mundur për të hequr atë, kjo ishte kundër udhëzimeve wordpress.org.

Ky është një udhëzues se ne nuk mund të pranojmë, ne besojmë se meritojnë lavdata për punën tonë. Jo më pak se eksitim, facebook, ose ndonjë kompani tjetër e njohur Widgets ofruar palës së tretë atje.

Ne gjithashtu nuk mund të pranojë faktin se plugin tonë do të hiqet pa njoftim, dhe pa ndonjë kohë për të bërë ndryshime, drejtë nga blu.

Ne nuk mund të pranojmë që mesazhet që postoni në forum plugin do të hiqen vetëm për shkak se moderatorët nuk më pëlqejnë ato, ose të vendosë se ata janë kundër rregullave që ata kanë krijuar vetveten. Rregullat e ata nuk duan të rishqyrtojë.

Ata janë të lirë për të bërë ndonjë vendim u pëlqen, në fund të fundit, hosting e tyre të saj dhe rregullat e tyre. Nuk mund të injorojmë se, për fat të mirë mjaft ne nuk duhet të pranojmë ato.

Nëse ju doni të ankoheni, nuk ankohen këtu, të përpiqet dhe të ankohen në forumet e, por guess im është se ju do të moderohen, wordpress.org nuk eshte nje demokraci, as nuk është një vend përputhje GPL, çdo gjë duhet të jetë e lirë, në kosto, dhe në fjalën e, kjo është arsyeja që ju mori ton plugins gjymtë që të shërbejë vetëm si promovim për një version të pro. Kjo është gjithashtu ajo që ata sugjeruan që ne bëjmë me të Transposh. Dhe ne nuk e pëlqen atë, jo një grimë.

Nëse një version tjetër ndonjëherë do të jetë i ngarkuar në atë vend, ajo do të jetë një version i gjymtë, (pa ndonjë Lidhjet këtu, për sigurt) dhe jo versioni më i përdorshëm. Versioni i fundit (nuk e gjymtë) do të shërbehet të drejtë këtu në Download Page. Për të cilat ne tani do të duhet të shtoni një mekanizëm azhurnim.

Ndjehen të lirë për të diskutuar këtë në komentet këtu.

Wordpress.org kaq shumë kohë, dhe faleminderit për të gjithë peshqit.

Komente

 1. thotë

  kjo është e padrejtë. Ju ishte një arsye pse kam ardhur në wordpress. Unë jam i zhgënjyer me të vërtetë në moderatorë wordpress. Ti meriton më shumë vetëm një lidhje nga më të vegjëlit.

 2. Grant thotë

  Mirë, Unë shpresoj se ju jeni në gjendje për ta mbajtur atë running.

  Ndoshta ju mund të filloni një fushatë për të treguar WordPress ne të gjithë nuk janë aq të lumtur. Unë fillova duke përdorur wp kryesisht për shkak të plugin tuaj.. kjo është një avantazh i madh për SEO & lidhjet në Google. Unë kam qenë një webmasteri për 17 yrs dhe për të marrë mua për të ndaluar duke përdorur Dreamweaver & të kaluar në WP.. kjo ishte për shkak të Transposh. 🙂

  • thotë

   Faleminderit për fjalët e përzemërta, ju mund të marrë këtë në forume wordpress, dhe le të dinë moderatorët, por unë nuk besoj se kjo do të ndihmojë shumë.

   I guess jo zgjidhja wordpress do të vijnë deri shumë më të shpejtë tani.

 3. Shtet thotë

  E pra kjo është me të vërtetë një lajm i keq. Unë nuk mendoj se ekipi i zhvilluesve të trajtuar WordPress plugin si kjo. Ata duhet të rishikojë veprimet e tyre. Ashtu si ju tha, Lidhje mund të hiqet dhe që mund të bëhet për një kohë të gjatë tani. Çfarë është problemi? Pikat tuaja janë më se të vlefshme dhe kam përdorur plugin tuaj në një shumë e faqet e mia, e cila ka sjellë mua një shumë të trafikut ekstra, si dhe rritet si gjurmë faqet në Google. Unë ju mbështesë ju djema në këtë.

 4. Themer fëmijë thotë

  E pra kjo është vetëm e tmerrshme. Unë nuk e merrni atë punë e madhe është. Unë jam i kënaqur që ju jeni ende duke ofruar plug në sa unë e përdorin atë në një faqet e internetit të disa.

 5. Francois Lachance thotë

  WordPress është e tmerrshme,vetmja gjë që bëjnë wordpress mirë është komuniteti i zhvilluesi si ju Guy,që vënë një shumë përpjekje për asnjë para dhe shumë pak recognition.You djalë e bëri punë të frikshëm me këtë plugin dhe shpresoj se ju do të vazhdojë të bëjë kështu edhe pas that.Best e fat

 6. Haser thotë

  Unë mendoj se ky rregull wordpress është për të parandaluar penality pinguin google dhe për të shpëtuar këtë faqe nga ndëshkimi.

  • thotë

   Një ide interesante, por unë gjë që ne jemi mjaft të aftë për të trajtuar google pa wordpress.org patronization, dhe gjithashtu – ajo është e lejuar që të ketë një lidhje në Widgets tuaj, kërkoni facebook, eksitim, ShareThis(Faqja e shpejtë për të rangut 10), dhe shumë të tjerë

 7. Ana Kelly thotë

  Unë jam aq i keq për të dëgjuar që unë kam qenë duke përdorur plugin tuaj për vite dhe nuk I love it….
  Unë shpresoj se ju mbani ruajtur atë.

  Faleminderit perseri

 8. thotë

  Për rekord, ju jeni i lejuar të përkryer mirë që të ketë lidhje në widget tuaj. Rregullat mbi gjendjen WordPress.org vetëm se lidhja duhet të jetë një zgjedhë-në lidhje, jo një opt-out një.

  Ju jeni të mirëpritur të ketë plugin tuaj mbi WordPress.org kur ju vendosni që ju doni të veprojnë në përputhje me këtë rregull të veçantë.

  • thotë

   Unë jam ok me situatën siç është tani. Unë kam përdorur të ketë një “Mundësuar nga WordPress” mbi faqet e mia, i cili aksidentalisht vjen me temë unë kam instaluar (dhe unë mendoj se ka atë tema të parazgjedhura shumë, nuk priren-në). Kjo nuk është më rasti, sepse unë jam shumë më pak krenar për këtë.

   Nëse ky rregull do të rishqyrtohet (ju mund të lexoni një përdorues disa komente ketu, Rreth pritur kjo, duke qenë në rregull me këtë, duke veçuar, etj) Unë do të rishqyrtojë.

   Unë gjithashtu besoj fuqimisht se mbyllja e një plugin me diçka që ka qenë atje për 4 vjet, e cila nuk është një vrimë gaping sigurisë është veprim i gabuar. Vetëm një muaj më parë unë kam qenë pak e shkëputur, dhe do të ndoshta nuk kanë qenë në gjendje për të trajtuar këtë për një kohë të mirë. Unë sugjeroj që ju të merrni kohë të rishqyrtojë tha se politika e (japë një njoftim, disa afati të arsyeshëm, çfarëdo). Kjo nuk ishte e tillë një çështje kritike, që kërkonte përdorimin e një force të tillë.

   Megjithatë, faleminderit për gatishmërinë tuaj, dhe koha juaj, shpresoj se ne do të takohen në të ardhmen në kushte më të mira.

 9. mr green thotë

  (Ju jeni të mirëpritur të ketë plugin tuaj mbi WordPress.org kur ju vendosni që ju doni të veprojnë në përputhje me këtë rregull të veçantë.)
  Otto në sajë të jetë atje dhe të sqarojë
  Ofer se një lajm i mirë Ne dashurinë tuaj(tonë) plugin
  Transposh duhet të jetë i gjallë

 10. thotë

  Përshëndetje, Unë vetëm donte të them thank you very much për plugin Transposh, kjo është një mjet i shkëlqyer, Unë kam shkarkuar atë nga faqja e juaj, dhe unë jam me krenari shfaqur lidhjen tuaj.

  Unë nuk mund të kuptoj pse ju keni qenë të veçuar, si plugins shumë të ketë lidhje në faqen e tyre prej tyre, nuk ka asgjë të keqe me këtë si ajo është një plugin pa pagesë, kështu që ju duhet të paktën të merrni një lidhje nga ajo.

  Wolfgang

 11. Niels Jacob thotë

  Hi

  Faleminderit për punën tuaj – Unë me të vërtetë të gëzojnë plugin tuaj, dhe unë shpresoj se ju do të kthehet së shpejti në WordPress. Në ndërkohë, si mund ta update me versionin e plotë? (Unë kam nevojë për Widgets tjera se default) A duhet të uninstall plugin wp, dhe shkarkoni instaloni plugin nga seksionin tuaj download? Apo do që të fshijë të gjithë përkthimet e mia aktuale?

  Më i mirë,
  Niels

  • thotë

   Hi,

   Kjo nuk do të fshihet përkthimet tuaja, mënyrë ju sugjeruar do të punojë. Nuk është një tjetër mënyrë pse
   1. Upgrade nga wordpress.org në versionin 0.9.3
   2. Shko tek settings dhe kontrolloni “të përmirësuar në versionin e plotë”
   3. Kontrolloni përsëri për përmirësimet (ju mund të keni për të detyruar këtë)
   4. Të përmirësuar në versionin e plotë (aktualisht 0.9.3.1)

   Paç fat

 12. thotë

  I upgraded aksidentalisht në 0.9.3 nëpërmjet wordpress depo, por tani mungojnë flamujt. Pra, version uninstalled dhe shkarkohet nga faqja e juaj. Plugin nuk do të instaluar, ajo thotë se nuk ka plugins vlefshme gjetur. Tani unë jam i humbur mjet tuaj të përkthimit nga faqen tonë.
  Ju lutem ndihmë….
  Faleminderit
  Bërsi për kafshët

   • thotë

    Hi, Faleminderit për përgjigjen tuaj. Kur kam kontrolluar përsëri në faqen tuaj shkarkim pashë 0.9.3.1 lidhje. Unë kisha për të fshini fotografi nga 0.9.3 dhe pastaj instaluar 0.9.3.1. Ajo është duke punuar mirë tani, me flamuj restauruar. Shume faleminderit, dhe unë jam i vjen keq për situatën me WordPress.

    Faqja jonë e internetit përhapet Fjalën e Perëndisë nëpër botë, dhe unë dua që ju të dini se motori juaj përkthim është pjesë integrale e shpirtrave duke u ruajtur.

    Zoti të bekoftë!
    Bërsi për kafshët

 13. thotë

  wordpress nuk mund të jetë një shumë gjuhë cms pa Transposh! ka shumë plugins përkthimi për wordpress por të gjithë ata janë të padobishme 😀 unë jam kaq i lumtur për të përdorur Transposh dhe duke ndihmuar për mbështetjen e gjuhës persiane. 🙂

 14. FanaticWeb thotë

  Hej Ofer, its you know who 🙂

  Vetëm për të mos e dini se çështja ime ishte fiksuar kur unë reuploaded versionin fikse që ju vënë në server prapa pastaj, nuk jeni të sigurt se si apo pse, por ajo fixed it.

  Tani unë shoh atë që ju nënkuptohet me plugin tuaj duke u larguar nga WordPress, të vërtetë e trishtuar, Unë me të vërtetë mendoj se të dyja palët duhet të vendosen dhe do të takohet gjysmë rrugë në këtë keqkuptim, për hir të të gjithëve.

  I upgraded vetëm për versionin më të fundit, deri tani mirë, do të monitorojë stats dhe trafikut duke shpresuar çështja mëparshme zakon rishfaqen.

  Faleminderit për mbajtjen gjallë Transposh.

 15. thotë

  Ofer Hi
  Thank you very much për Transposh plug-in. Rregulli WordPress nuk është e drejtë. Unë jam tërësisht në anën tuaj. Upgraded to versionin më të plotë dhe me krenari shfaqin “përkthyer nga Transposh” lidhje.
  Juaj plug-in është më i përshtatshëm për t'u përdorur.

 16. thotë

  plugin është ende duke punuar në Word Press website të cilët tashmë të instaluar plugin, ju mund të mund të sigurojë një lidhje shkarko nga një zyrtar i OKB-repo…?!

  • thotë

   Shkarko në depo wordpress çon këtu, ju mund të kontrolloni versionin Full Download, dhe të bëjë një përmirësim, Përndryshe ju mund të vizitoni faqen e shkarkimit këtu.

   Paç fat

  • thotë

   Diçka në serverin tuaj është ndoshta bllokuar këtë, ju lutem provoni shkarkimit dorë dhe të shohin se ju jeni në gjendje për të hyrë në dosjen e

 17. Strukturë thotë

  Unë pajtohem. Stafit WordPress, aq sa unë e kam kuptuar, janë me të vërtetë duke bërë një punë shumë të keqe.
  Ata fshini forumi juaj përgjigjet vetëm për shkak se ata duan të jenë 'e parë’ të përgjigjen ose të vendosë se përgjigjet tuaja nuk janë të plota (Unë mund të ju jap 2 emrat, por unë do të nuk preferoj) dhe dëshirojnë të ofrojnë shërbimet e tyre personale paguara duke i lidhur me profilet e tyre profesionale (po ..). Kjo është ana e vetme e zezë WordPress, dhe shpresoj se kjo do të ndryshohet..

 18. thotë

  E di atë që ju thotë plugins për të thyera promovimin versionet pro. Një fjalë me mirësi për të – prekës.

  A do të preferuar faqen tuaj. Do të mbajnë gjurmët. Sporte Translator.

  Pas përkthyes tuaj të gjithë të tjerët nuk janë edhe 2 më të mirë.

 19. thotë

  Sasia e punës që ju djema kanë vënë në këtë plug-in është befasues.

  Unë nuk punojnë për organizatat e kujdesit shëndetësor jofitimprurëse dhe unë nuk mund t'ju them se sa tuaj plug-in na ka ndihmuar të komunikojnë me popullatën tonë, hispanike.

  Vetëm për të shkuar në dhe të shtoni vet përkthimet tona është fantastike.

  Bravo miqtë e mi… kjo është vetëm shumë e keqe sa Wp ka bërë të vështirë për ju për të promovuar veten.

  Unë do të të rekomanduar që ju, për sigurt. Fjala e gojës është nganjëherë promovimi më i mirë.

 20. Bogdan Storm thotë

  Ju lutem, mos lënë këtë fushë dhe për të mbajtur gjallë Transposh.
  Nëse ju dëshironi ne mund të flasim për të bërë atë me përfitim dhe unë do të ju ndihmojë me ide në lidhje me atë.
  Ju nuk keni nevojë website WordPress për të promovuar punën tuaj.
  Mbani optimizëm UP dhe le të na ndihmojë.
  Faleminderit për punën e papaguar dhe duke e bërë plugin tuaj një e mirë që unë kam parë që nga viti … ndonjëherë.

  Bogdan

 21. thotë

  Hej, I LOVE komentet tuaja lidhur me vendin ku WP.org plugin tuaj të marrë një vlerësim një yll. Pasioni juaj për atë që bëni është pasqyruar në këto komente. Kepp @ ​​të.

  A New Fan 🙂

 22. thotë

  Të mods në wordpress duhet të vërtetë të rishqyrtojë këtë parodi e arsyetimit. Si ju nxjerr në pah… CDO butonin ndajnë është një lidhje në faqen e tjetrit. Të plugins facebook përcaktojnë të tilla… Si guxon të përpiqemi të bashkuar botën JASHTË GOOGLE përkthimin EVERYPAGE!!!

 23. thotë

  Guys “punë e mrekullueshme!” Unë e dua plugin tuaj dhe unë dua qëndrimin tuaj për këmbë deri në atë që është e drejtë!
  Wordpress nuk do të ishte e wordpress plugins pa të awesome si tuajat. Ashtu si ju tha Facebook, Linked Në, Eksitim, Google…ata të gjithë të merrni për të mbajtur lidhje mbrapa pse nuk ju?
  Unë jam 100% pas jush, I shfaqur plugin tuaj dhe unë të shfaqin lidhjen tuaj! Credit meriton të dhënë ku të kreditit është për shkak. Ju keni qenë e bukur të mjaftueshme për të lejuar kaq shumë njerëz përdorin plugin tuaj dhe ju meritoni në çdo hap për të! Është e amazes mua se njerëzit në wordpress nuk mund të vlerësojmë punën e madhe që shkon në diçka si kjo. Ju do të mendoni se e gjithë popullit, ata do të kuptojnë se më. Në fund të fundit, WordPress po përfiton nga puna juaj, të gjithë përdoruesit WordPress po përfitojnë nga puna juaj, kështu…pse nuk duhet të ju? Unë me krenari do të mbajë plugin tuaj në web faqen time me linkun prapa! Dhe unë do të tregoj të gjithë studentët e mi për të bërë të njëjtën gjë. Ju jeni më meritor. Demokraci Rroftë!!!! 🙂

  • Mandy thotë

   Plotësisht pajtohem me të gjithë ju thoni, Bee! E dua qëndrimin Transposh së shumë …dhe unë patjetër love this plugin shkëlqyer që unë kam vetëm sapo instaluar dhe punon bukur!

   Btw, Transposh, Unë nuk mund të shoh ndonjë buton donacion PayPal kudo?? I think you need one 🙂 …dhe falë kaq shumë për këtë plugin bukur!

 24. ose najeb thotë

  thats të padrejtë. Ky plugin ishte më e mirë për mua jam gnna mbajtur e përdorur atë gjithsesi u guys dont nevojë për wordpress, dhe u drejtë ata duhet appreiate punën ur me ta dhe të paralajmërojnë u para se ata bëjnë që, thats të vërtetë e keqe

 25. thotë

  E pra kjo sucks. I really like This plug-in! Për një kompani në kërkim të zgjerohet në Amerikën Latine, Transposh u bë një pjesë shumë e rëndësishme e planit. Unë me kënaqësi do të paguajnë për të!

  Shumë zhgënjyese, WordPress!!!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *