Верзија 0.9.2 – 4 години, а ние не се скрши

Lovely tulips
Ние се зголеми 4 (всушност 5) лалињата за нашата годишнина

Да, тоа беше повеќе од четири години од првата верзија на Transposh за WordPress бил издаден. И навистина, сме дошле многу долг пат.

На Transposh се користи од страна на илјадници сајтови сите во текот на веб, а ние имаме многу среќни и задоволни корисници (and a few less happy ones 🙂 ).

Оваа верзија, 0.9.2, не е навистина она што се очекува да имаат до сега, по четири години ние би се очекува дека една верзија едно (можеби дури и две) веќе ќе беа ослободени. Но очигледно, живот не ретко се продолжи како што ја планирате да.

Насловот на овој мислења всушност се однесува на ново однесување на нашите парсер, кога ние се користи да се сретне со   (која треба да биде не-кршење простор) ние всушност скрши фраза во две, што е доста токму спротивното од она што работите треба да бидат. Па се надевам дека ова е сега фиксни, и ние веќе не ќе се скрши!

Други промени вклучуваат:

 • Основна поддршка за Woocommerce интеграција
 • Избегне случај кога други приклучоци или теми предизвика process_page да се нарече предвреме
 • Одреди непријатни бубачки кога истата превод се појави во ставот повеќе од еднаш
 • Бинг додале два јазика
 • Поправи бубачка пријавени од страна dserber оневозможува избор на јазик за пост каде translate_on_publish беше оневозможено
 • Ажурирање за. Po датотеки, Турски превод Омер Фарук Кан

Ќе уживате во оваа верзија! Ова е ред! 🙂

Коментари

 1. FanaticWeb вели

  Така е тоа   би требало да биде разрешен? Од најновата надградба, Јас сум тоа гледаат како дел од Преведувачки опции на предниот крај, зошто?

  • вели

   Вие не треба да го видиме во предната страна на сајт, ако видите оваа контактирајте со нас директно, и ќе видиме она што предизвикува оваа.

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *