Верзија 0.8.4 – Професионална човечки превод е тука

Professional work
Професионална работа
Less professional work
Помалку професионална работа

Ние сме многу горди да го претстави ова издание на нашиот додаток.

Оваа верзија, во прилог на нормална подобрувања и поправени грешки, конечно интегрира професионален човечки превод со основните интеграција со OneHourTranslation.com професионални преведувачки услуги.


Начинот на кој тоа работи е следново:

 • Оди до OneHourTranslaion.com и создадете сметка
 • Користете сметка генерирани и внесете ги поставките страница Transposh на
 • Кога го користите превод интерфејс, админ (и само админ) ќе видите “Еден час Преведувачки дното” копчето
 • Притискање на ова копче ќе додадете фраза на дното, уште еден клик ќе dequeue на содржина
 • 10 минути по последната фраза е додаден превод проектот ќе бидат генерирани на еден час превод
 • Го даде еден час (или помалку од нашето искуство) и преводите ќе се појави на вашиот сајт
 • Сите се среќни и дека всушност поддршка на Transposh проект (Лето!)

Ова е прилично нова, па ако Марфи штрајкови, само нас контакт и ние ќе направиме се што можеме за да се направат работите работа.

Сега, за остатокот од оваа порака:

 • Фиксни знамето на свахили да Танзанија како што е наведено од Ед Јордан
 • Многу поправки за бекап сервис
 • Поправам за парсер грешка кога има се преведе во стандардниот јазик по избери елемент
 • Фиксни XSS пријавени од страна на Infern0_ (Голема благодарност!)
 • За програмери: Додадено на глобалната функција да се вратат на тековната јазик “transposh_get_current_language()
 • Изгледа дека Либија има ново знаме премногу
 • Фиксни елемент лични карти содржат обратна коса црта, така што ќе го положат W3C валидација
 • Ажурирани jQueryUI да 1.8.23 да се избегне конфликт со jQuery 1.8 се користи од страна на некои теми
 • Португалски (Бразил) превод Amilton Помлад

Нашите оператори се чека за вашето мислење, ако добиете сигнал за зафатено, обидете се да ни се јавите повторно!

PS. Ова е многу првата верзија да имаат положено 1,000 секојдневно преземања, ние сме понизен.

Коментари

 1. вели

  Здраво,

  Јас неодамна надградени до 0.8.4 и се соочува со проблем со Photoshelter страници. Знаме икона нема да се појави правилно. Еве еден пример на страница со ова прашање (на дното на страницата); http://digiart.photoshelter.com/gallery-list

  и тука е страница, каде што се појави правилно; http://digiart.no/

  Со почит Кеј-Години

  PS! Се обидов да испрати поддршка порака со користење на формата, но не успеа да се испрати.

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *