Верзија 0.8.3 – На графичка контрола на shortcode

Оваа верзија поправки некои грешки и додава поддршка за убав shortcode која ти овозможува да поставите графичка контрола во внатрешноста на пост

На пример, оваа:
[tp widget="flags/tpw_flags_css.php"]

Ќе се прикаже:

Коментари

 1. вели

  Офер, hi-!
  Каде што може да дознаете повеќе за shortcode?
  На пример, како да го стави во ВП вграден во менијата?
  И зошто знамиња не се прикажуваат кога го користите (само квадратчето)?

  Благодарение.

  • вели

   Можете да ги видите сите детали за shortcodes на http://trac.transposh.org/wiki/ShortCodes.

   Јас не знам дали може да се користи во внатрешноста на вграден во менијата, но секогаш може да се обидете.

   Ако знамиња не ќе се прикаже, испрати URL-то во одговор и јас ќе бидам среќен да се погледне во него.

   Најдобар

   • вели

    Еве го линкот, и можете да го видите наога во горниот десен агол.
    И shortcode имам е
    [TP елемент ="знамиња / tpw_flags_css.php"]

    Патем, во вашата статија за shortcodes ќе се спомене ова како еден од многуте начини на употреба на графичка контрола, но не постојат други инструкции, како да го менувате. На пример, како да се отстрани некои знамиња, промена форматирање, прикаже опаѓачкото, итн?

    Ви благодариме!

    • вели

     Јас се уште не се на врската, Ве молиме обидете контакт форма.
     врска знаме отстранување, на графичка само покажува јазиците што сте го конфигуриран за во подесувањата.
     капка падови и други додатоци може да биде избран со користење на различни графичка датотека, види контроли поддиректориум на приклучокот

 2. вели

  Извинете, како можам да се обратам, можеби со вашето име?

  Само сети, од многу одамна, бидејќи јас инсталиран Transposh приклучок, кога е активирана, менито лево во семафорот исчезнува. Кога приклучок е deactiveated, менито се појавува повторно. Дали имате идеја зошто?
  Еве еден скриншот
  http://s10.postimage.org/jlf56erhl/2012_09_17_19_21_06.png

 3. вели

  Еве неколку предлози кои во голема мера ќе се подобри употребливост на приклучокот и ме направи тоа препорачувам на моите соработници и партнери. (Тоа би можело да сте биле предложени пред, но јас не сум нашол некое инфо).
  1. Спроведување на кратенки на тастатурата и други методи за брзо преминете на следниот текст блок рачно да се преведе на страница.
  2. Направи го приклучокот разбере e-mail адреси, URL адреси и други содржини кои не секогаш треба да се преведе.
  3. Вклучува опција да ја копирате-паста превод на целата страница. Понекогаш тоа е полесно да се преведе во надворешен уредник, а понекогаш имате преводот подготвени.

  Ќе се врати со повеќе!

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *