Верзија 0.7.4 – Еластичен верзија

By Peter Kaminski http://www.flickr.com/photos/peterkaminski/66876135/
Секој погоди што пролетта се залага за?

Оваа верзија доаѓа малку доцна во нашиот распоред. Но, тоа веќе се скрши нашиот единствен ден рекорден број симнувања со преминувањето на 500 марка.

Оваа порака иако мал во природата има некои убаво додатоци.

Прв, стандардниот јазик постави во Transposh сега надминува онаа која е поставена во WP_LANG постојана, ова им овозможува на WordPress MU инсталација во која секој сајт може да се води на поинаков јазик од заднинската. Карактеристика која јас уживав со конечно овозможувајќи моето дете да има свој личен блог на јазик тој може да управува со.

Имаме додаде амо Скратена која им овозможува на производството на струја Transposh јазик, иако тоа не би можело да звучи како многу,, оваа мала додадени овозможува прикажување на различни слики за различни јазици, ќе можете да прочитате во врска со тоа тука.

Дополнување на неколку константи во нашата Анализаторот кодот, Сега овозможи кодери (не корисници) да ги промениме нашите парсер однесување да се пробие фрази на поголеми парчиња, види врвот на нашата parser.php за документација.

Повеќе промени и бубачки паѓаат вклучуваат:

 • Iframes вклучен внатре страници сега ќе се обиде да се вклучи соодветна јазик
 • Фиксна грешка со користење на само =”и” параметар на амо Скратена кои го направија неточни detections на изворниот јазик подалеку во парсирање
 • Додадено на германски превод од Џени Beelens од professionaltranslation.com

Уживајте во оваа верзија, кажете на вашите пријатели за него, не кажувај ништо вашите непријатели, консултирате со вашиот адвокатите, ако навистина сакаат да и не заборавајте на важноста на вашето семејство.

PS: Се знае кој е закажан Google Translate API забелешката и на додатокот се уште ќе работи, деталите ќе бидат откриени во идните верзии.

Коментари

 1. вели

  Добро да се чуе дека може да работи околу Google API исклучување. Ова е дефинитивно мојот повеќето се потпираа на приклучок. Бидете во одлична работа!

 2. вели

  Верзија 0.74 има бубачки кога ажурирани моја верзија 0.73 автоматски преку suftaculos, ми стана веб-сајт што беше на португалски на англиски. Како да се врати на португалски?

  • вели

   Здраво Има,

   Веб-страницата јазик (и позадински) сега промена на стандардниот јазик сте го поставиле во transposh, содржината не се менува.

   Среќно

 3. John вели

  Thanks for putting so much work into this! This probably isn’t the right place to ask but, do you have any plans to include a way to filter out entries that aren’t translated? на пр, if admins and editors are the only ones set to translate, they can see everything, but visitors would only see the finished translations? That would be awesome 😀

 4. Исак вели

  Здраво,

  Image translation is very important feature, it’s great that you developed it! Сепак, there is still no way of translating featured images, is there? Most slideshows use featured images, and all posts do, so it would be awesome if this could be managed somehow.

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *