Верзија 0.7.2 – Третиот доаѓа

By Mariano Pernicone - http://www.flickr.com/photos/pernicleto/1120665998/
Среќен вториот роденден за приклучок

Имаме само го објави верзија 0.7.2 со неколку поправени "бубачки" и преводи на три додадени на приклучокот.

Две години (и еден ден) Минаа Верзија за 0.0.1 беше објавен и една година од Верзија за 0.4.3 беше објавен. Во оваа година имавме над 32,000 Превземања во споредба со 13,000 во годината пред да, и ние имаме повеќе можности и малку повеќе пораснале производ.

Сакавме да го прослават овој ден со пуштањето на прокси сервисот, но за жал тоа ќе биде одложен малку, сепак – посветен 24GB RAM меморија на серверот, конечно, се (хостинг овој сајт) и ние наскоро ќе биде подготвена да се тркалаат. Очекуваме вашите идеи, предлози, добри зборови и нешто што можеби ќе сакате да се фрли во нас.

Тим на Transposh.

Коментари

 1. вели

  Истото прашање како 0.7.1 Не фиксна јас спомнав во коментари:
  Од ВП 3.1 ослободување не сум во можност да ги уредувате превод: како што јас ја провери уредувате наога за јазик (i. и), Јас сум преусмерени на стандардното страница (француски). Ништо во врска со ова?

 2. вели

  Здраво. Имам некои идеи, и се надевам дека тие ќе бидат корисни за што голем систем. Прв, Како можам да го гледам проценти на преведениот текст во темата? Втора, Мислам дека е корисен имаат статистика за корисникот “како е подобро”, во профилот на сите корисници на поле со статистики, со преведени зборови од овој корисник + графичка контрола “најдобар од најдобрите”. Третиот, можно за администратор за заклучување сите зборови за превод, пример имам веќе добар превод за половина текст, но секој може да се преработи овој) Знам добри примери за collobrative преведе овој систем translated.by и notabenoid.com

  И конечно, сте го креирале greates додаток за wordpres, Ви благодарам за ова.

  PS. Да Знам) мојот англиски јазик на ниво многу почетник, но сакам да ви се заблагодарам со овој коментар.

  • вели

   Ви благодариме за идеи

   Вие не може да каже % на преводот на уште еден пост, , но можете да му кажете на страница ниво од страна гледајќи во превод мета Transposh додава изворот на страница, I know this is not very useful but we are working on that 😉

   со среќа

 3. вели

  Сакав да додадам некои добро заслужи пофалби – Имам овој додаток на многу од мојот WordPress сајтови и тоа е носејќи луfе од целиот свет не само зборуваат англиски јазик, Ви благодариме за правење на овој приклучок толку добар.
  Едно прашање, иако, дали е можно да креирате поддомени преводи на пр www (точка) it.mysite наместо www (точка) mysite.com / тоа ?
  Ви благодариме повторно

 4. Schnibble вели

  Сакав да започнам слични РЕГИСТРАЦИЈА превод додаток за WordPress и јас бев прелистување на веб за некои информации за технологијата зад неа, кога конечно слета на вашата страница.

  Приклучокот е неверојатен! Јас ќе се обидам да придонесе кога ќе го дознаам малку повеќе.

  Голема благодарност за тоа што!

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *